שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אין מקום ברכבת? מורידים את החיילים
  חיילים שנסעו מלוד לבאר-שבע ברכבת שהייתה עמוסה מדי בנוסעים, התבקשו לרדת בתחנת קרית-גת ולחכות במשך שעה לרכבת הבאה. הרכבת: המנכ"ל הציע לדחות את שעות ההגעה של החיילים לבסיס כדי להפחית עומס

  הרכבת הייתה עמוסה - החיילים נדרשו לרדת. חיילים שנסעו היום (א') ברכבת בין לוד לבאר-שבע, התבקשו לרדת בתחנה בקרית-גת בגלל עומס יתר באחד הקרונות. "עלינו על הקרונות העמוסים, ולא היה אכפת לנו לעמוד כל הדרך - העיקר שנגיע לבסיס בזמן", סיפרו היום החיילים ל-ynet. "אבל כשהגענו לתחנה בקרית-גת, כל החיילים העומדים התבקשו לרדת". לטענתם, למרות שהובטח להם כי רכבת נוספת תעבור במקום זמן קצר לאחר ירידתם, הרכבת הבאה הגיעה לתחנה בקרית-גת רק כשעה מאוחר יותר.

   

  הורי החיילים זועמים ומאשימים את הרכבת באפלייה. "זו חוצפה", אומרת ל-ynet אמו של אחד החיילים. "הרכבת מעדיפה את הנוסעים האזרחים, שמשלמים עבור כרטיסי הנסיעה. אבל עם כל הכבוד לרכבת שמנסה לשמור על רווחיה, החיילים לא יוכלו לשלם בעונשים כשיגיעו מאוחר לבסיס".


  הורי החיילים: "הרכבת מעדיפה את הנוסעים האזרחים, שמשלמים על הכרטיסים" (צילום: הרצל יוסף)

   

  מרכבת ישראל נמסר בתגובה כי "ברכבת המדוברת היה עומס יתר באחד מהקרונות, אשר מנע מבחינה בטיחותית את המשך הנסיעה. לפיכך, התבקשו הנוסעים לעבור מצד אחד של הרכבת לצידה השני, על מנת לווסת את המשקל. לאחר שהנוסעים עברו לצד השני, המשיכה הרכבת את נסיעתה, אך מספר חיילים נותרו על הרציף מבלי שהספיקו לעלות על הרכבת".  

   

  "הבנים שלנו משרתים את המדינה"

  לאחר שהתבקשו לרדת בתחנת הרכבת בקרית-גת, נאלצו כמה מהחיילים לחפש אמצעי תחבורה חלופיים, וזאת על-מנת שלא

  לאחר לבסיסיהם. לטענת הורים, הריחוק של תחנת האוטובוס הקשתה על החיילים, וגרמה עיכובים נוספים. אחת האמהות, שביקשה להישאר בעילום שם, מתחה ביקורת חריפה על התנהלות הרכבת: "אנחנו מחנכים את הילדים שלנו לנסוע יותר בתחבורה ציבורית, מטיפים לא לנסוע בטרמפים, ושופטים אותם אם הם נוסעים ברכב פרטי במהירות - אבל כשזה נוגע למדינה הכללים משתנים? אני מצפה שהמדינה תיתן דוגמה לבניה".

   

  ברכבת ישראל מסבירים היום כי "בימי ראשון קיימים עומסים חריגים, אשר נובעים מביקושים גבוהים של חיילים הנוסעים לבסיסיהם. רכבת ישראל פועלת מול משרד הביטחון למציאת פתרון הולם, שיוכל שיאפשר הן לנוסעי הרכבת והן לחיילים נסיעה נוחה". יש לציין כי מנכ"ל הרכבת, יצחק הראל, הציע בעבר לדחות את שעות ההגעה של החיילים לבסיסיהם, במטרה להקל על העומסים בימי ראשון. עוד מציינים ברכבת כי בשעות שבהן קיים ביקוש גבוה, מפעילה החברה את כל הציוד הנייד הזמין, "ופועלת בתפוסה מלאה".

   

  המידע הראשוני הגיע באימייל האדום

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הרכבת מסבירה: בימי ראשון יש עומסים חריגים
  צילום: משה מילנר, לע"מ
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים