שתף קטע נבחר

אחרי חודשיים: מנכ"ל משרד המבקר התפטר

אבי בלשניקוב, מקורבה של דליה איציק שעזב אחרי הבחירות האחרונות את תפקיד מנכ"ל הכנסת, נטש ביוזמתו את משרד המבקר לינדנשטראוס. ברקע: בדיקת המבקר את מינהל הכנסת, שהסתיימה ללא חשש לפגיעה בטוהר המידות

אחרי כחודשיים וחצי בלבד בתפקיד מנכ"ל משרד מבקר המדינה, הודיע הערב (יום ג') במפתיע אבי בלשניקוב על התפטרותו. הוא נימק את המהלך בבדיקה שהחלה במשרד המבקר בעניין תפקודו כמנכ"ל הכנסת. מבקר המדינה קיבל את התפטרותו, שתיכנס לתוקף באופן מיידי.

 

ממשרד המבקר נמסר כי "בדיקת התלונה על מינהל הכנסת לא העלתה חשש לפגיעה בטוהר המידות, ומבקר המדינה סבור כי אין מניעה שבלשניקוב ימונה לתפקיד בכיר בשירות הציבורי". ממצאי הבדיקה יפורסמו במסגרת הדו"ח השנתי.

 

בלשניקוב נחשב במשך כמה שנים מקורבה של ח"כ דליה איציק, ובעבר שימש במגוון תפקידים ציבוריים, בהם מנכ"ל משרד התקשורת - בזמן שאיציק הייתה השרה - וראש לשכתה בעת שהייתה שרת התעשייה והמסחר. כאשר נבחרה כיו"ר הכנסת ב-2006, מינתה אותו למנכ"ל.

 

לאחר הבחירות האחרונות, עם חזרתו של רובי ריבלין, עזב את הכנסת והתפקיד עבר לידיו של עו"ד דן לנדאו. בלשניקוב מונה מיד למנכ"ל משרד המבקר, תחת השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס.

רבים בכנסת הצטערו אז על עזיבתו - ח"כ אחמד טיבי אמר ש"מדובר ברווח נטו למשרד מבקר המדינה", ואילו ח"כ שלי יחימוביץ' ברכה את בלשניקוב וציינה לשבח את יחסי העבודה שלו.

 

לפני שהגיע לכנסת כמנכ"ל, ניסה גם להפוך לחבר כנסת. בשנת 1999 הצטרף בלשניקוב לאשת העסקים פנינה רוזנבלום, והתמודד עמה בבחירות לכנסת ה-15 כמספר 2 ברשימתה העצמאית, שלא עברה את אחוז החסימה. בין יתר תפקידיו, שימש גם כיועץ לשר האוצר לשעבר אברהם (בייגה) שוחט והיה ראש לשכתו של אביגדור קהלני.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
בלשניקוב
צילום: דודי ועקנין
לינדנשטראוס. יחפש מנכ"ל חדש
צילום: גיל יוחנן
מומלצים