שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  תערוכה: מה הנשים רוצות ב-2009

  תערוכה חדשה, בהשתתפות 101 אמניות תל אביביות, לוקחת את השאלה של פרויד "מה רוצה האישה", ומנסה לתת לה קול ומראה בנוסח המאה ה-21

  "ליגה 2009 מה רוצה האישה?" הוא שמה של תערוכה שתיפתח בחמישי הקרוב במרכז עמיעד בתל אביב, במעמד ראש העיר רון חולדאי, ותכיל עבודות של 101 אמניות תל אביביות, שבמידה רבה מעצבות את פני האמנות העכשווית בישראל כיום. האוצרת היא גליה יהב.


  עבודה של דנה שוופי מתוך התערוכה

   

  "ליגה" מתמקדת בשאלה "מה רוצה האישה?" - השאלה הרטורית הידועה לשמצה של זיגמונד פרויד, שכבר הפכה לקלישאה ולמעין סמן לסקסיזם בגרסתו המערבית-ליברלית. השאלה שנשאלה על ידי פרויד הפכה את האישה ל"אחר" של המאה ה-20, זו שאינה "כולם", שאינה תו התקן, שאינה הסטנדרט, שאין לה הכוח לייצג, שהיא "המין השני".

   


  דניאלה הורבין. אז מה נשים רוצות?

   

  האמניות המשתתפות בתערוכה הוזמנו להציף מחדש את השאלה, לתת לה קול ומראה, לחדד ולפרט אותה, וכמובן שלענות עליה. התערוכה מורכבת ממגוון תגובות אמנותיות, אסתטיות, אירוניות, הומוריסטיות, פואטיות ופוליטיות לשאלה חבוטה זו, המסמנת את "החטא הקדמון" המודרני ביחס למעמד האישה.

   

  בין האמניות המציגות: אביבה אורי, אלימה, אתי אברג'ל, רלי אברהמי, נלי אגסי, בתיה אפולו, אניסה

  אשקר, שלומית באומן, דגנית ברסט, שרון ברקת, לאה גולדה הולטרמן, מיכל היימן, מיכל הלפמן, מיכל חלבין, אירית חמו, אנה ים, לי ינור, אתי יעקובי, אנה ים, סיגלית לנדאו, מיכל נאמן, חנה סהר, סיגל פרימור, טל פרנק, נועה צאושו, נועה צדקה, שוש קורמוש, אירה ראוכוורגר, רות שלוס, ציונה שמשי, ציונה תג'ר ועוד.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אפי קדם. נשים רוצות גלגל אופניים?
  צילום: אפי קדם
  עבודה של רקפת וינר עומר
  צילום: רקפת וינר עומר
  לאתר ההטבות
  מומלצים