שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "דודו טופז התכוון לפגוע בצביקה הדר ובארז טל"
  אנשי הבידור צביקה הדר, ארז טל ואברי גלעד זומנו להעיד במשטרת מרחב ירקון, בעקבות חשד שדודו טופז התכוון לפגוע גם בהם. אברי גלעד: "האיש זקוק לטיפול נפשי דחוף"

  אנשי הבידור על הכוונת של דודו? המשטרה חושדת כי הבדרן דודו טופז התכוון לפגוע גם בצביקה הדר, בארז טל ובאברי גלעד. טופז הודה בחקירתו כי הזמין את תקיפותיהם של בועז בן-ציון, אבי ניר ושירה מרגלית. הדר העיד במשטרת מרחב ירקון וגם ארז טל ואברי גלעד זומנו למסור עדות. בין היתר, הם נשאלו האם היו נתונים לאיומים באחרונה.

   

  מפסגת הרייטינג לתא המעצר - הכותרות האחרונות ב-ynet:

   

  דודו טופז אושפז בבית החולים לאחר שניסה להתאבד

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  צביקה הדר אמר עם כניסתו למשטרה: "בסך הכל הגעתי לפה כי גנבו לי את הרכב". עם צאתו מהתחנה סירב לומר דבר. ארז טל אמר בתום מסירת העדות: "ביקשו לדעת אם היתה לדודו סיבה לפגוע בי. שוחחנו, שאלו שאלות, ענינו תשובות".

   

  אברי גלעד אמר כי אינו יודע מה הקשר שלו לפרשה. עם בואו למשטרה, אמר: "אני לא יודע למה זימנו אותי. אני מבין שהייתי ברשימה. לא מבין למה יש לו סיבה לפגוע במישהו. הוא בנאדם עם בעיה קשה שלא טופלה. לא לקחתי את מקומו בטלוויזיה. זה בא על בסיס של קושי נפשי חמור. חוץ מחמלה ופליאה אין לי כלום. אני יכול לגלות אמפתיה למצבו. האיש זקוק לטיפול נפשי דחוף". בתום החקירה, פגש אברי את ארז טל לשיחה קצרה.

      

  טופז עצמו ניסה להתאבד לפנות בוקר בתאו בבית המעצר אבו-כביר בתל-אביב. דובר שירות בתי הסוהר מסר כי טופז, בן 62, הזריק לעצמו אינסולין על-מנת להוריד את רמת הסוכר בדמו לאפס. הוא נמצא במהלך ביקורת שגרתית של קצין משמרת בתאו כשהוא מטושטש. במקום נמצאו לפחות ארבעה מזרקי אינסולין.

    

  סוהרים וצוות רפואי שהוזעקו למקום טיפלו בטופז - חולה סוכרת - ייצבו את מצבו ולאחר מכן פינו אותו בהכרה ובמצב קל להמשך טיפול בבית החולים וולפסון בחולון. "מצבו של טופז החל להידרדר אך עירנות ותגובה מהירה של הסוהרים לא אפשרה לו פגיעה עצמית ממשית", נמסר בהודעת שב"ס. טופז מאושפז בהשגחה במחלקה לטיפול נמרץ. הוא קיבל עירוי, ולפי שעה נשאר לאשפוז.

   

  יעדים נוספים

  מוקדם יותר הבוקר טענה המשטרה כי החוקרים מצאו רשימות שמיות של יעדים נוספים לתקיפה, אליהם לפי החשד תכנן איש הבידור והטלוויזיה לשלוח את חוליית התוקפים. זאת, באמצעות מתווך. מעצר החשודים בתקיפה והחשוד בתיווך הוארך בשמונה ימים. שמותיהם של אנשי התקשורת שהיה בכוונת טופז לתקוף לא הוצגו בידי נציג המשטרה, המפקח קובי גטניו, בדיון בהארכת מעצרם של החשודים בתקיפות.

   

  בדיון הארכת המעצר הקודם של טופז נטען כי פרט לאבי ניר, שירה מרגלית ובועז בן ציון, הוא תכנן לפגוע בעיתונאי בכיר נוסף והמשיך בפעולות התכנון גם אחרי שהשמועות על החשדות נגדו פורסמו בתקשורת. מעצרם של שני החשודים בתקיפה עצמה, סלימאן חיאדרה ואיימן זבידאת, הוארך בשמונה ימים. בימים האחרונים, סיירה המשטרה ליד בתי ידוענים, מחשש שההוראה לפגוע בהם כבר הועברה לשטח.

   

  פרקליטו של זבידאת, עו"ד רוני ברוש, טען בדיון כי מרשו הוכה על ידי השוטרים ויש לו חבלות. עוד טען כי מבחינתו החשודים האמיתיים עדיין מסתובבים חופשי, מכיוון שמרשו לא עשה דבר. המפקח גטניו סיפר כי נושא החבלות לכאורה הועבר למח"ש ואם אכן הוכה החשוד - הדבר לא נעשה בידי החוקרים.

   

  אחיו של המתווך, דניאל זנקו, אמר לעיתונאים בבית המשפט: "כל מפעל חייו זה ספורט, פיתוח הגוף, הוא טיפוס רגוע ושלו, הוא לא אלים. אנחנו לא מאמינים למה שקרה. אנחנו מקווים שכל מה שקרה יעבור כמה שיותר מהר. דודו שכן שלנו הרבה שנים, יש בינינו קשרים טובים, אמא שלי ז"ל עוד היתה שומרת על בנו. היתה לו דלת פתוחה, הוא כנראה זיהה חולייה חלשה והמשיך עם זה הלאה. דודו זיהה את הוואקום שנוצר לאחר מות ההורים. אם ההורים היו בחיים, זה לא היה קורה. דודו היה דמות להערצה, אולי ראינו סדקים בחומה עוד לפני כן, הבעיה של דודו זה האגו, ומתי שהאגו נכנס יש צרות".

   

  זנקו האח הביע זעם על הבדרן: "אני בהחלט כועס עליו, כל המשפחה כועסים עליו, לא היה פה עניין של כסף, אין פושעים פה".

   

  בהכנת הידיעה השתתף ערן בר-און
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה ""דודו טופז התכוון לפגוע בצביקה הדר ובארז טל""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בעת הארכת מעצרו
  צילום: עופר עמרם
  ארז טל בבואו למסור עדות
  צילום: דלית שחם
  היה על הכוונת. צביקה הדר
  צילום: יוסי דוס סנטוס
  1 נגד כמה? אברי גלעד
  צילום: דנה קופל
  מומלצים