שתף קטע נבחר

ברק חזר לבית החולים בנהריה

ברק שב היום למקום שעמד במרכז הקמפיין שלו בבחירות הקודמות. אמנם לא חיכו לו הפעם מיטות במסדרונות, אבל אחד הרופאים הסביר כי המצב לא השתנה בהרבה. ראש מועצת מעלות תרשיחא תקף את ראש הממשלה על יחסו לתושבי הצפון, וילדה משלומי שאלה בתמימות: "למה באת בכלל?"

את היום השני של ביקורו בצפון, הקדיש ראש הממשלה, אהוד ברק, לשלומי ולנהריה. בניגוד לאתמול, אז התמקד בציבור הערבי, היום הוא עסק בנושאים חברתיים. אתמול בלילה לן ברק בצימר של משפחת נעמן בשלומי. "תראו כמה הוא צנוע" אמרו אנשיו, והזכירו שראשי ממשלה אחרים נהגו לישון במלונות. אבי המשפחה בעלת הצימר הוא גבי נעמן, ראש המועצה המקומית, שכבר זכה לשלושה ביקורים של ברק בעשרת החודשים האחרונים.
הבוקר ביקר ברק במרכז מחשבים בשלומי. באותה שעה פקדו את המקום זאטוטים בני 3 עד 6, וברק מיהר להפגין יכולת וירטואוזית בסיבוב סביבונים. "למה באת בכלל?", שאלה ילדה אחת, וברק ליטף את ראשה - תמונה שצולמה כמובן, ותשמש כנראה לעייפה בקמפיין שלו.
ממרכז המחשבים המשיך ברק למרכז לקשיש, שם התקבל במוסיקה מזרחית. הוא עינטז עם הקשישות, ונראה מרוצה מכל רגע. אסתר שרה לו שיר חנוכה, שמילותיו הוסבו לתפילת שלום, ונתנה לו סיכה שקיבלה מראש הממשלה המנוח, יצחק רבין, "אם לא יהיה לזה שימוש בבית, תיתן לחיילים", אמרה, וברק השיב בשאלה: "יש פה ווטרנים?". הוא מחפש אותם בכל מקום שהוא מגיע אליו, כדי להזכיר להם את החוק שחוקקה הממשלה בשבילם. אחרי שהפגין קודם את ביצועיו בסיבוב סביבונים, התפנה ראש הממשלה להפגין את כישרונו בחוט ומחט. "תני את המחט, אני סוגר", אמר לאחת הנשים הקשישות שעסקו ברקמה.
ליד מרכז הקשיש נבנה מרכז גריאטרי, וראש הממשלה הזכיר לכולם כי הבטיח עוד בקמפיין הקודם תוספת של 107 מיטות, וכמובן הצטלם ליד המבנה הלא גמור.
בבית החולים בנהריה לא חיכו לברק מיטות במסדרון. "יש לו מזל שהשנה השפעת מגיעה מאוחר יחסית", הסביר אחד הרופאים במחלקה הפנימית הזכורה מהקמפיין הקודם, והוסיף כי המצב לא השתנה בהרבה וברגע שתתחיל השפעת, שוב יתמלאו המסדרונות. מנהל בית החולים, פרופ' שאשא, הציג לברק דרישות בנוגע לחדר המיון והעניק לו יונת שלום כסופה.
ברק לא ביקר את הקשישים בבית החולים, אלא דווקא את הילדים, וחנך מחלקת אשפוז חדשה לדור הצעיר. בשיחה סגורה עם הרופאים ואנשי הצוות, שבה הבטיח לסייע, ובעיקר שמע את תלונותיהם, אמר: "אני באמת מרגיש ידיד של בית החולים הזה". אבל לפגישה הגיע גם שלמה בוחבוט, ראש מועצת מעלות תרשיחא, שדווקא לא הרגיש כמו ידיד טוב, ותקף את ראש הממשלה על יחסו לצפון ועל הסכנה הנשקפת בגבול עם לבנון.
ומי הוזמן להתלוות לברק בסיור בבית החולים? חבר הכנסת סאלח טאריף דווקא, שכלל לא מבין מדוע לא הוזמן לביקור אתמול אצל ערביי חיפה, סיור שכלל לא ידע על קיומו. "מדאיג", הוא אמר בנוגע למצבו של ראש הממשלה בקרב הציבור הערבי בחיפה, ובמערכת הפוליטית אומרים, כי המצב מדאיג עוד יותר בכפרים הערביים באזור, אליהם טרם הגיע ברק.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
ברק. "יש פה ווטרנים?"
צילום: רויטרס
ארכיון ידיעות אחרונות
סאלח טאריף. "המצב מדאיג"
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים