שתף קטע נבחר

ראש ועדת החקירה לעזה: חש זעזוע מההרס

ריצ'רד גולדסטון אמר עוד כי ישראל מסרבת לשתף פעולה, "אך זה לא ימנע מאיתנו לעבוד לפי המנדט שבידינו"

ראש ועדת החקירה של האו"ם, ריצ'רד גולדסטון, אמר הערב (יום ה') במסיבת עיתונאים שערך בעזה כי הוא המום לנוכח מראות ההרס במקום.

 

גולדסטון אמר כי "הישראלים מסרבים לשתף פעולה עם הוועדה למרות שהבהרנו להם שזה לטובתם, אך הדבר לא ימנע מאיתנו לעבוד לפי המנדט שבידינו".

 

גולדסטון אמר את הדברים לאחר שלושה ימים של סיורים ברצועת עזה. לדבריו, הוא והצוות שלו חשו זעזוע למראה ההרס הרב והפגיעה בגוף וברכוש הפלסטיני שגרמה המלחמה.

 

ראש צוות משלחת האו"ם אמר כי היה מן הראוי שישראל תשתף פעולה עם ועדת החקירה, וכי הדבר היה צריך להיות אינטרס ישראלי. "פנינו לישראל כדי שתשתף פעולה אך נענינו בשלילה. הסירוב הישראלי לא ימנע מאיתנו לממש את המנדט שקיבלנו כדי לחקור את האירועים".

 

עוד הבהיר גולסדטון כי יערוך שני שימועים פומביים בעזה, מאוחר יותר החודש. גולדסטון העריך כי עד סוף החודש הבא יהיה דו"ח ועדת החקירה מוכן, אולם סירב לנקוט בלשון של גינויים, כפי שניסו לשכנעו במהלך מסיבת העיתונאים, ואמר כי הדו"ח הסופי יוגש ככל הנראה בספטמבר.

 

עוד אמר גולדסטון כי עדיין נדרש זמן להגיע לחקר האמת באירועים מסויימים. מצוותו של גולדסטון נמסר כי דגש מיוחד יושם על הפגיעה במתקני האו"ם ברצועה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים