שתף קטע נבחר

ספר תורה הוכנס למעוז אסתר: אובמה - גוי קטן

המאחז הקטן נהרס אתמול על-ידי כוחות הביטחון, אך הוקם מחדש, ואף חוגג הכנסת ספר תורה. ח"כ בן-ארי: "עם ישראל חזר לארצו כי אין לו ארץ אחרת"

לצלילי השיר "שאו שערים ראשיכם" הוכנס אחר הצהריים (יום ה') ספר תורה למאחז מעוז אסתר הסמוך לכוכב השחר שבבנימין. כ-200 אנשים, כולל משפחות וילדים, הגיעו למאחז שנהרס אתמול על-ידי כוחות הביטחון והוקם מחדש.

 

יו"ר ועד רבני יש"ע ורבה של קריית ארבע, הרב דב ליאור, שיבח את הנוער במקום: "אתם החלוצים האמיתיים, הנחישות שלכם במאבק כנגד הפושעים שהורסים ואתם מקימים. הרוח החיה והגיבורה של הציבור הזה, הבריא בנפשו, לא יהיה בכוחם של החלשים הבאים אליהם. נוער הגבעות זה נוער שרוצה לרומם את עצמו ואת עם ישראל ולא לשבת במרתפי פאבים. המצב הירוד זה תופעה זמנית חולפת, עם ישראל יתחזק. כשנוער בריא וציבור בריא רוצה לבנות את הארץ, גם במצבים קשים, למרות התנכלויות מבחוץ, זה תיקון התשובה לחטא המרגלים".

 

בהתייחסו לארצות הברית, אמר ליאור כי "עם ישראל אין לו ידידים אמיתיים, אין לו לסמוך על אדם, אלא על אבינו שבשמיים. חלק מעם ישראל לא הפנים אירועים שהיו בעבר. לצערנו, יש בינינו אנשים להוטים להחזיר חבלי ארץ. זה אשליות. עם הפראים האלה לא יהיה שלום, כי הם שונאי שלום. כשאתה אומר לערבי בוא נשב נעשה שלום, הוא מפרש שאתה חלש ואז הזאב מראה את מה שהוא מסוגל".

 

לדבריו, "מסממים את הציבור עם דברי הבל. אנחנו שמאמינים בהבטחה האלוהית על ארץ ישראל, אנחנו מאמינים שהקב"ה לא ישאיר אותנו ונצא מהסבך הזה. אני מקווה שעם ישראל יתעורר ויידע ששלומו וביטחונו של עם ישראל זה לא על ידי התקפלויות וויתורים או פינוי מאחזים אלא על ידי בנייה והתיישבות בכל חבלי הארץ".

 

חבר הכנסת מיכאל בן-ארי, שנכח אף הוא במקום, אמר כי "אובמה חושב שאנחנו יכולים להתנדף באוויר. מדובר ב-350 אלף אנשים רק ביהודה ושומרון והוא מתכוון גם 300 אלף נוספים בשכונות פסגת זאב, גילה ורמות, שמבחינתו הן גם מעבר לקו הירוק. עם ישראל יותר לא יתנדף במשרפות. לעולם לא עוד. לכן האחיזה במעוז אסתר היא אמירה - עם ישראל חזר לארצו, כי אין לו ארץ אחרת". 

 

פרופ' הלל וייס אמר כי "מה שקורה פה זה הזדהות עמוקה עם הגל המנצח. לעולם לא יצליחו שונאי ישראל בכל הדורות לדכא רצונו של הקב"ה להשיב את עמו לכל מרחבי ארץ ישראל, מנהר פרת ועד נחל מצרים".

 

על השאלה אם זו התשובה לנאום אובמה, השיב פרופ' וייס: "אובמה גוי קטן, עז פנים, זמנו על הבמה קטן משלי. לא יזכרו אותו. אובמה מאלבמה שחושב שכל העולם אובמה הוא כעשן יכלה, הופך את ארצו לאחת משתי עמים ומצטרף לאיסלאם, לציר הרשע והתוצאות לא תאחרנה לבוא. ואני מתכוון למלחמה עולמית, טילים מצפון קוריאה עפים לארה"ב, לכל האזור ומצרים משתתפת במלחמה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הורסים
צילום: AP
ובונים מחדש
צילום: נעמי דיסין
מומלצים