שתף קטע נבחר

הנסיך צ'רלס: לחסל את כל הסנאים האפורים

חובב הטבע ופעיל הסביבה האדוק קורא לבעלי קרקעות להילחם ולחסל את הסנאים האפורים - מין פולש שהובא לבריטניה במאה ה-19. לדבריו, זוהי הדרך היחידה להציל את הסנאים האדומים ואת היערות ותעשיית העץ של הממלכה

הנסיך הבריטי צ'רלס יוצא למלחמה... בסנאים האפורים. במכתב מעורר מחלוקת קורא הנסיך - פעיל סביבתי וחובב טבע מושבע - "לחסל" את אוכלוסיית הסנאים האפורים בבריטניה, כדי לתת סיכוי להישרדותם של הסנאים האדומים.

 

צ'רלס, שמשמש גם הפטרון של העמותה להצלת הסנאים האדומים, טוען במכתב שהסנאים האפורים גורמים נזק לא רק לחבריהם האדומים - אלא גם ליערות ברחבי בריטניה. במכתב ששיגר לאיגוד בעלי הקרקעות הבריטי כתב הנסיך: "כדי שניתן יהיה להציל את הסנאים האדומים, יש הכרח לחסל את האפורים, שהם מין פולש לבריטניה, שמאיים על קיומם של האדומים. האפורים גורמים לנזק עצום ליערות בכל רחבי הממלכה, ופוגעים במאמצים של כולנו להצילם".

 

האגודה הבריטית לזכויות בעלי חיים טענה בתגובה שהדבר יהיה בגדר התאכזרות שלא לצורך. "חיסול כל האוכלוסיה של הסנאים האפורים יהיה קשה ויגרום לסבל רב", נמסר מהאגודה.

 

הסנאים האפורים הובאו לבריטניה במאה ה-19 מארצות הברית. אוכלוסייתם מונה על פי האומדנים כ-3.3 מיליון פרטים לעומת כ-160 אלף פרטים של הסנאים האדומים - שהם מין בריטי מקומי.

 

איגוד בעלי הקרקעות מעורב ביוזמה לשיקום היערות ותעשיית העץ הבריטית. באיגוד סבורים שמתן תמריצים לנטיעת עצים וטיפוח יערות יסייע לבריטניה להתמודד עם שינוי האקלים, יסייע במאמצים להגן על חיות הבר ויספק עבודה לתושבים באזורים הכפריים.

 

בכל שנה הורסים הסנאים האפורים כמויות גדולות של עצים בוגרים על ידי קילוף קליפת העץ. הנזק מוערך בכמיליון ליש"ט בשנה משום שעצים שקולפו לא ניתן לשווק לתעשיית העץ. בנוסף גורמים הסנאים האפורים נזק על ידי דחיקתם של הסנאים האדומים מאזורי המחייה שלהם, והקושי שהרס העצים גורם לציפורים וחיות בר אחרות החוסות ביערות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מין פולש מסוכן? סנאי אפור
צילום: ויז'ואל /פוטוס
מומלצים