שתף קטע נבחר

שרון: ברק מביא למכירת חיסול של נכסינו ההיסטוריים

יו"ר הליכוד הציג את הרכב מטה הבחירות של המפלגה ותקף את ברק: "המו"מ המדיני - תרגיל בחירות של רה"מ". במקביל הכריז שרון כי "לא אגרר לקמפיין שלילי". בתגובה לשאלות על הביקורת שנמתחה עליו בוועדת כהן, אמר שרון, שהוא דורש לפרסם את החלק החסוי של הדו"ח

"ננצח בבחירות, יש לכם ספק בזה? הממשלה בראשותי תכהן את מלוא תקופתה על פי הקבוע בחוק, עד נובמבר 2003". כך הצהיר היום (יום ב') אריאל שרון, מועמד הליכוד לראשות הממשלה, בעת הצגת מטה הבחירות של המפלגה במצודת זאב בתל אביב.
בראש מטה הבחירות יעמוד ח"כ סילבן שלום, וסגנו יהיה ח"כ ראובן ריבלין. בראש מטה הארגון יעמוד מנכ"ל הליכוד, אורי שני, ובראש מטה ההסברה - ח"כ מאיר שטרית. ח"כ לימור לבנת תעמוד בראש המטה האסטרטגי, תפקיד שולי בהתחשב בעובדה שהליכוד כבר שכר את שירותיו של הפרסומאי אייל ארד, מי שניהל את הקמפיין הראשון של בנימין נתניהו לראשות הממשלה; ח"כ דני נווה ישמש נציג הליכוד בוועדת הבחירות המרכזית.
שרון אמר כי "הממשלה בראשותי תפעל להביא לאחדות פנימית מבית, ושלום מבחוץ. אין בכוונתי להיגרר לקמפיין השלילי שמטעניו הראשונים החלו לבצבץ כבר אתמול מבית מדרשו של אהוד ברק. אני יודע שהעם עייף ממלחמות פנימיות, הציבור בישראל מאס בגישה המסכסכת בין חלקי העם השונים. אנחנו יחד נביא שלום וביטחון, יחד נוביל את ישראל לתקופה טובה יותר, אחראית ומלוכדת מזו שידענו בשנה וחצי האחרונות".

"אחריות לעומת חובבנות"

הוא הוסיף כי "המערכה על קולו של הבוחר בישראל היא רצינית. אנחנו מביאים לציבור אלטרנטיבה אחראית ושקולה, לעומת החובבנות וחוסר הניסיון שאפיינו את ממשלת ברק במהלך השנה וחצי האחרונות. זו היתה הכהונה הקצרה ביותר של ראש ממשלה בישראל, והפחות מוצלחת זה שנים רבות. ישראל ראויה למנהיגות אחרת. אנחנו, חברי ואני מביאים לישראל את המנהיגות הראויה לה".
בהתייחסו למו"מ המתנהל בוושינגטון אמר שרון כי זה אינו מו"מ אמיתי לשלום - "מדובר בתרגילי בחירות של ברק, המביאים למכירת חיסול של נכסיה ההיסטורים והאסטרטגים של ישראל. הציבור הישראלי זכאי לדעת מהם הקווים האדומים של הממשלה הזו. הסדרים מדיניים אינם יכולים להיגזר בצורה כה חובבנית".
שרון מודע לכך שתוך זמן קצר יסירו המועמדים את הכפפות והוא ימצא את עצמו מותקף על רקע דו"ח ועדת כהן, שהפרשנות שניתנה לו לאחר פרוץ מלחמת לבנון היא כי שרון אינו יכול או ראוי להחזיק בתיק הביטחון.
"זה 18 שנים אני תובע את גילוי החלק החסוי בדו"ח ועדת כהן", אמר שרון בתגובה לשאלות עיתונאים בנושא. "אני אשמח אם יפרסמו את הדו"ח הזה בשלמותו. כמי שהשתתף בכל מערכות ישראל, אני מבין את חשיבותו של השלום טוב יותר מכל הפוליטיקאים המדברים על השלום, אבל לא חוו את החוויות שאני חוויתי, ולא היו צריכים לקבל את ההחלטות שאני קיבלתי".

תודה ללוי

שרון פועל בימים אלה להחזיר לליכוד את הח"כים הפורשים, ואתמול, לאחר שדוד לוי הודיע על תמיכה בלתי מסויגת בו - טלפן אליו שרון כדי להודות לו. "לוי", אומר שרון, "הוא אחד האנשים המנוסים ביותר בפוליטיקה, שכיהן בתפקידים הבכירים ביותר, ויש תרומה גדולה בהצטרפותו למאבק על השלום".
ח"כ סילבן שלום דיווח על היענות גבוהה של השטח להתגייס ולפעול לבחירת שרון לראשות הממשלה. "יש התלהבות עצומה של אזרחי ישראל לתמוך בשרון, יש המונים הרוצים להתגייס ולעבוד. אנחנו נעשה את זה גם בסיוע גופים פרלמנטריים וחוץ פרלמנטריים, מכיוון שרבים חושבים שראש הממשלה הנוכחי נכשל".
ואילו ח"כ שטרית, ראש מטה ההסברה, כבר פתח הבוקר במתקפת הסברה שבמרכזה רה"מ ברק. "ברק עצמו אומר שהוא מוכן לוותר על הכסא שלו בשביל השלום, מה שאני רואה זה שהוא מוכן לוותר על ירושלים כדי לשמור על הכסא שלו, ולא כדי להביא שלום. זו הפקרות מוחלטת, אך הציבור לא טיפש ולא עיוור".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שרון. שלום וביטחון
צילום: גלי תיבון
שלום. היענות של השטח
צילום: גלי תיבון
מומלצים