שתף קטע נבחר

התגלה מקרה ראשון של שפעת החזירים בכנסת

מנכ"ל הכנסת שלח מכתב לחברי הכנסת ובו עדכן כי אחד מבאי המשכן אובחן כלוקה במחלה. למכתב צורפו כמה הנחיות להגנה אישית למי שבא במגע עם אותו אדם. זהות החולה לא נחשפה

שפעת החזירים - ממכסיקו - למשכן הכנסת בירושלים? חברי כנסת רבים הופתעו היום (א') כאשר קיבלו מכתב ממנכ"ל הכנסת ובו נאמר כי "בימים האחרונים התגלה בכנסת מקרה של שפעת H1N1 ("שפעת החזירים")".

 

 

במכתב העדכון המיוחד שהוציא מנכ"ל המשכן לא צוינה זהותו של החולה, אך נאמר כי

הוא מטופל על פי ההנחיות הסטנדרטיות הקיימות ומצבו מצויין. דובר הכנסת מסר כי מדובר ב"אדם שעובד בכנסת".

 

"לא ידוע, בשלב זה, על מקרי הדבקה כלשהם בקרב עובדי הכנסת ובאי הבית", ציין המנכ"ל דן לנדאו. יצויין כי לבד מחברי הכנסת, השרים וראש הממשלה שנוכחים בכנסת במשך שעות רבות במהלך השבוע, מגיעים למשכן גם אישים בכירים בהם ראש שירות הביטחון הכללי, ראש המוסד, הרמטכ"ל ועוד.

 

"בתשובה לפנייתנו למשרד הבריאות", מציין המנכ"ל עוד, "העביר אלינו ד"ר איתמר גרוטו, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, את ההוראות הבאות, שעל פיהן יפעלו מינהל הכנסת ומרפאת הכנסת, בראשות ד"ר ליפשיץ. ההנחיות קובעות כי מי שנחשף לקרבת החולה ומפתח בתוך שבוע מהמגע סימנים של חום גבוה ו/או אחד מהבאים: נזלת, כאבי גרון, שיעול, כאבי שרירים או קוצר נשימה - עליו לפנות לרופא.

 

עד עתה אובחנו בישראל 48 מקרים של הידבקות במחלה. שישה חולים נוספים אובחנו היום, מתוכם חמישה ששבו לאחרונה מארצות הברית וחולה

נוספת, בת 32, שנדבקה בארץ. במשרד הבריאות קראו לנוסעים שהיו על טיסת "בריטיש אירוויז" 167 מלונדון לתל-אביב, שנחתה בישראל ב-4 ביוני בשעה 14:30 - לפנות לרופא במקרה של תסמיני שפעת.

  

מנתוני ארגון הבריאות העולמי עולה כי עד כה אובחנו יותר מ-19 אלף מקרי תחלואה ב-64 מדינות, מהם מתו 117 חולים. מדובר בשיעור תמותה נמוך יותר מאשר העריכו בתחילת ההתפרצות, העומד על 0.6 אחוז. לשם השוואה שיעור התמותה משפעת חורף רגילה עומד על 0.1 אחוז.

 

בהכנת הידיעה השתתפה מיטל יסעור בית-אור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הח"כים הופתעו
צילום: זום 77
בדיקות בנתב"ג (ארכיון)
צילום: AFP
מומלצים