שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סוכל פיגוע: צה"ל הרג ארבעה מחבלים ליד קרני
  המחבלים ירו לעבר כוח צה"ל, ליד נחל עוז, וניסו להימלט בסיוע אש מרגמות. הכוח ירה לעברם, והסתייע בטנקים ובמסוק קרב. ארבעה מחבלים נהרגו. אין נפגעים לצה"ל

  צה"ל סיכל הבוקר (יום ב') פיגוע גדול ליד קיבוץ נחל עוז והרג ארבעה מחבלים פלסטינים, שירו לעבר כוח גולני מדרום למסוף קרני. למקום הוזעקו גם טנקים ומסוקי קרב, שסייעו לחיילים. אין נפגעים לצה"ל. בצבא מעריכים כי בכך נמנע פיגוע משמעותי - אולי ניסיון לחטוף חייל. זה האירוע המורכב ביותר שאיתו התמודדו כוחות צה"ל מאז תום מבצע עופרת יצוקה.

   

  גורמים פלסטינים דיווחו כי ארבעה מאנשיהם נהרגו וכי בשטח יש מספר פצועים. עוד דיווחו הפלסטינים כי חילופי האש נמשכו שעה ארוכה, וכי כלי טיס של צה"ל ירו לעברם. גורם באחד הארגונים בעזה אמר כי החולייה מנתה עשרה מחבלים מתאבדים, מהזרם הסלאפי המזוהה עם אל-קאעידה. ייתכן שיתברר כי היו אלו אנשי חמאס, שהצטרפו לזרם זה.


  מקום האירוע, ליד מעבר קרני (צילום: רועי עידן)

   

  האירוע החל מעט לפני השעה 7:00, כשחוליית מחבלים ירתה לעבר כוח גולני שהיה בפעילות מבצעית מדרום למסוף. הכוח השיב באש, ובמקביל החלו כוחות נוספים של צה"ל לפגוע במחבלים. במהלך הקרב השתתפו גם טנקים ומסוקי קרב.

   

  בשלב מסוים נורתה מעומק השטח הפלסטיני אש מרגמות, שנועדה לסייע למחבלים להימלט מהאזור. למקום הגיעו גם כמה כלי רכב באמצעותם ניסו המחבלים להימלט, אך מסוקי צה"ל ירו לעברם.

   

  בצה"ל העריכו כי החולייה כללה כעשרה מחבלים בחלקה הקדמי וסיוע נוסף מעומק השטח הפלסטיני, וכי בכוונתה היה לבצע פיגוע גדול נגד הכוחות, אולי חטיפה, או לפגוע ביישוב ישראלי. באוגדת עזה הביעו שביעות רצון מהאופן שבו פעלו הכוחות בשטח, שכן הבוקר הועלתה הכוננות בשל ערפל כבד ששרר באזור.

   

  בעקבות ניסיון הפיגוע נסגרו מעבר קרני ומסוף הדלקים בנחל עוז. לפי שעה לא יועברו דרכם מוצרים ודלק לרצועה. בהמשך היום, ייבחן הנושא מחדש.

   

  גורמים צבאיים ציינו שעל-אף השקט היחסי, ארגוני הטרור - בין אם מדובר בחמאס או בארגונים אחרים שחמאס מאפשר להם לפעול - מנסים לפגוע בכוחות.

   

  ראש השב"כ: חמאס ממשיך לבנות כוחו 

  גם ראש השב"כ, יובל דיסקין, הזהיר באחרונה ממאמץ גובר של מחבלים בעזה לבצע פיגועים בציר המקיף את הרצועה, באמצעות הנחת מטענים. לצד עובדה זו, חלה ירידה בכמות הפיגועים מרצועת עזה לעומת התקופה שלאחר עופרת יצוקה. גם ירי הרקטות צנח באופן משמעותי.

   

  "בתוך עזה נמשכת בניית הכוח של החמאס, גם בהגדלת טווח הרקטות והברחת רקטות איכותיות יותר. הם משפרים את היכולות נגד מטוסים ונגד טנקים, ומרחיבים מנהרות למגננה ולמתקפה", אמר דיסקין.

   

  לדבריו, "לחמאס יש אינטרס לשמור על השקט, לכן הארגון מבצע אכיפה נגד ירי תלול מסלול. יש דוגמאות למעצר פעילים שביצעו ירי. לעומת זאת, על פעילות ליד הגדר - החמאס מגיבה בירי הפצמ"רים. הוצאת פעולות אל מחוץ למעטפת רצועת עזה, באמצעות ירי רקטי, עלולה לגרום להם נזק - ולכן הם פועלים על גבול המעטפת". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים