שתף קטע נבחר

שוק העלייה בת"א יהפוך למתחם דיור לצעירים

במכרז שתוציא העירייה יחויב היזם הזוכה לבנות כ-50 דירות בשטח של 50 מ"ר לדירה שיושכרו לצעירים על פי קריטריונים שתקבע העירייה ובמחירים מוזלים לתקופה של 10 שנים. יתר הדירות יהיו בגדלים של כ-90 מ"ר

עיריית תל אביב מאיצה את תוכניותיה לדיור בר השגה בעיר. ביניהן, תוכנית להפיכתו של שוק העלייה, המשתרע על שטח של כשמונה דונמים בין הרחובות העלייה, צ'לנוב, וולפסון ומטלון למתחם דיור אשר חלקו יושכר לצעירים.

 

מדובר בקרקע הנמצאת בבעלות הסטורית של העירייה, התב"ע (תוכנית בנייה עירונית) הקיימת מאפשרת להקים במתחם מגדל בן 30 קומות. עם זאת, בכוונת העירייה לשנות את התוכנית כך שתתאים לבנייה באזור ולדיור לצעירים, כלומר, ארבעה מבנים נמוכים שיכללו 160 יחידות דיור.

  

במכרז שתוציא העירייה יחויב היזם הזוכה לבנות כ-50 דירות בשטח של 50 מ"ר לדירה שיושכרו לצעירים על פי קריטריונים שתקבע העירייה ובמחירים מוזלים לתקופה של 10 שנים. יתר הדירות יהיו בגדלים של כ-90 מ"ר. בנוסף יכלול המכרז מבנה לשימור בן קומה אחת ובשטח של כ-1,000 מ"ר אשר ישמש כשטח מסחרי.

  

שוק העלייה החל לפעול בשנות ה-30 וכלל עשרות דוכנים של ירקות, פירות ובשר דגים. בשנים האחרונות פינתה העירייה את הדוכנים כאשר ההישג האחרון כלל מאבק משפטי ארוך לפינוי משחטת העופות שהיוותה מפגע קשה לסביבה. בשנים שעברו מאז אישור התוכנית ניסתה העירייה לפנות את המשחטה ללא הצלחה. בסופו של דבר הוגשה על ידי העירייה תביעה משפטית לפינוי ובהסדר שנבע מתביעה זו נקבע שהמשחטה תפונה.הפינוי עתיד להתבצע בסוף חודש יוני הקרוב. מהעירייה נמסר כי עם ביצוע הפינוי, ייהרסו חלק מהמבנים המותרים להריסה במקום וזאת על מנת לפתוח את השטח ולשווקו.

  

המכרז הבא – שכונת שפירא 

לפני כמה שבועות הציגה ועדה את המלצותיה לדיור לצעירים בעיר ובצמוד אליו פרסמה עיריית תל-אביב-יפו מכרז למבנה ההיסטורי הנטוש ברחוב דב הוז המוכר כבית צעירות מזרחי. מטרת המכרז היא למצוא גוף שישפץ ויפעיל את המבנה ברחוב דב הוז 16-18 המשתרע על 3,000 מ"ר לשימושים ציבוריים וכן למעונות סטודנטים או מכללה משולבת עם מעונות.

   

המכרז הבא שמתכננת העירייה לפרסם ממוקם בשכונת שפירא בין הרחובות דה מודינה ובעל העקידה. המכרז צפוי להתפרסם לקראת סוף שנת 2009 ויכלול 72 יחידות דיור בגדלים של 80-90 מ"ר. עם זאת בכיר בעירייה מסר כי הם עדיין מתלבטים האם הדירות יהיו להשכרה או שיימכרו לזוגות צעירים במחירים מוזלים.  

 

השתתפו בהכנת הכתבה: דותן לוי ואורי חודי 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פיתרון דיור לצעירים.
צילום: index open
מומלצים