שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  GM תשלם 53 מיליון דולר עבור ייעוץ לפשיטת רגל

  יצרנית הרכב שילמה 40 מיליון דולר לחברה שייעצה לה עבור פשיטת הרגל, ותשלם 13 מיליון דולר נוספים לפחות אם ההליך יצליח. עובדי החברה המייעצת יקבלו בין 180 ל-995 דולר לשעת עבודה

  האם זהו שימוש נכון בכספי ציבור? ג'נרל מוטורס, שהכריזה ב-1 ביוני על פתיחה בהליך פשיטת רגל ותקבל מהממשל האמריקני 50 מיליארד דולר מכספי הציבור, שילמה 40 מיליון דולר לחברת ייעוץ שהנחתה אותה לקראת ההליך. ואם פשיטת הרגל תעבור בשלום, GM תשלם לחברה הזו 13 מיליון דולר נוספים - לפני בונוסים.

   

  את המידע הזה פרסם ה"אוטומוטיב ניוז", והוא עולה מהצהרות שהגיש לבית המשפט סגן יו"ר אליקס-פרטנרס (AlixPartners), החברה שאת שירותיה שכרה GM לצורך פשיטת הרגל. מהצהרות אלה עולה כי שכרו של אותו בכיר עומד על 835 דולר לשעת עבודה, בעוד שעובדים נוספים של אליקס-פרטנרס שמונו לטיפול בעניינה של GM, יזכו לשכר מופלג שנע בין 180 ל-995 דולר לשעה.


  שימוש נבון בכספי ציבור? GM הוציאה 40 מיליון דולר על ייעוץ (צילום: AP)

   

  בנוסף ל-40 מיליון דולר שכבר שולמו, ככל הנראה מתוך 20 מיליארד דולר בכספי הסיוע שהעניק הממשל האמריקני ל-GM כדי למנוע ממנה לקרוס, חברת הייעוץ צפויה לזכות לתשלום נוסף. אם יצרנית הרכב תצלח את הליך פשיטת הרגל, אליקס-פרטנרס תקבל סכום של 13 מיליון דולר. הצלחה יוצאת דופן בארגון-מחדש של GM, תאפשר לחברת הייעוץ לזכות בבונוס של מיליונים נוספים, לפי שיקול יצרנית הרכב.

   

  בנוסף לכל זה, עובדי אליקס-פרטנרס צפויים להתמנות לתפקידים ניהוליים ב"GM הישנה", החברה שתכלול את נכסיה המפסידים של ג'נרל מוטורס. תפקידם שם יהיה לנסות ולמצות את מירב התועלת מאותם נכסים, לפני שהם נמכרים או מפורקים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אליקס-פרטנרס. תרוויח מקריסת ג'נרל מוטורס
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים