שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  החרדים אחרי פגישה לילית עם ברקת: לא נתפשר

  ראש העיר ירושלים נועד עם גורמים חרדים, אולם הצדדים נפרדו ללא פשרה בנוגע לפתיחת חניון ספרא בשבת. יו"ר הוועדה למען השבת: "הוא הבין אותנו יותר מאשר אנחנו הבנו אותו". המגעים צפויים להתחדש מחר

  ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, נועד הלילה (יום ה') עם גורמים חרדים בבירה במטרה למצוא פתרון לסוגיית פתיחת חניון ספרא, שהציתה מהומות בעיר בשבת שעברה. הצדדים לא הצליחו לגבש פשרה בסוגייה הבוערת, אולם סיכמו להמשיך במגעים היום.

   

  ברקת נועד בלשכתו עם שישה חברים בוועדה למען השבת של העדה החרדית, שניהלו אתמול את המשא ומתן בניסיון לגבש הצעות פשרה בעניין החניון. בשעות הערב נועדו הנציגים עם רבניהם, והגישו להם את ההצעות שהועלו, והלילה הציגו לראש העיר את ההחלטות של האדמ"ורים במאמץ למנוע הפגנת מחאה גדולה גם בשבת הקרובה.


  נציגי החרדים בדרכם לפגישה (צילום: דודי ועקנין)

    

  בתום הפגישה, שארכה כשלוש שעות, נפרדו הצדדים בלא שהצליחו להגיע להסכמה. הרב יצחק גולדקנופ, יושב ראש הוועדה למען השבת, אמר בצאתו מהפגישה כי ראש העיר "הבין אותנו יותר מאשר אנחנו הבנו אותו. לא נסכים לפתיחה של חניונים בכל אזור מרכז העיר, גם לא עם גוי של שבת".

   

  מעיריית ירושלים נמסר כי "הישיבה התקיימה באווירה מכובדת, כל צד פירט בצורה מעמיקה את עמדותיו. ראש העיר הסביר לרבנים בפירוט את הצורך בפתיחת חניון. סוכם להמשיך את ההידברות בין הצדדים והמשטרה".

   

  במוצאי שבת התעמתו אלפי חרדים עם כוחות משטרה ליד חניון העירייה בכיכר ספרא, במחאה על הכוונה לפתוח אותו בשבתות. שישה שוטרים נפצעו קל במהלך הניסיונות להדוף את המפגינים חזרה לשכונת מאה שערים. המפגינים כינו את השוטרים "נאצים", ירקו ויידו בקבוקים, חיתולים מטונפים אבנים ומזון.

   

  בתחילת השבוע נועד ברקת עם נציגים חרדים ממועצת העיר, כדי לבחון פתרונות חלופיים לפתיחת חניון ספרא.

  אחת האפשרויות שנבחנו - שהולמת גם את גישתו של מפקד משטרת ירושלים, ניצב אהרון פרנקו - היא לפתוח את חניון קרתא במקום ספרא, אולם בעדה החרדית הבהירו כי ייאבקו גם נגד החלטה כזאת.

   

  ביום שלישי קיימו רבני העדה החרדית ישיבה בסוגייה, בה הוחלט לקיים ביום שישי תפילת "קבלת שבת" המונית "ברחובה של עיר" במחאה נגד פתיחת חניון ספרא העירוני בסופי-שבוע. עצרת התפילה תיערך ככל הנראה ברחוב בר-אילן, והמארגנים מצפים לאלפי משתתפים – עם תגבור משמעותי של חסידי גור.


  פורסם לראשונה 11/06/2009 00:58

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ניסה לגבש פשרה. ברקת
  צילום: דודי ועקנין
  העימותים בשבת. גם השבוע?
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים