שתף קטע נבחר

הנהג שבו התנגש תמיר הבן: המום מהעונש לקצין

אלחנן אלטמן, שרכבו נפגע מהטרקטורון שבו נהג בנו של תא"ל צ'יקו תמיר, מתגייס להגנתו. לדבריו מדובר בקצין ערכי וההחלטה להורידו בדרגה היא שערורייתית. הוא מצטער בדיעבד על כך שהשניים דיווחו על המקרה: "אסור להיות ישרים בישראל"

האזרח אלחנן אלטמן התקשה להאמין להחלטת השופטים  הבוקר (יום ה') להוריד בדרגה את תא"ל משה (צ'יקו) תמיר - ובכך למעשה להעמיד בסכנה את המשך שירותו במדים. אלטמן, שבמכוניתו פגע הטרקטורון שעליו רכב בנו בן ה-14 של הקצין הבכיר, סבור היום כי טוב היו עושים הוא והקצין אם היו בוחרים לסגור את הפרשה בין שניהם, וכך היה נחסך הביזיון הציבורי והנזק לקריירה של תמיר.

 

"בדיעבד אני מצטער שלא עשינו זאת", הוא אמר ל-ynet. "אז לא היה משפט, והנושא היה נסגר עם קצת נזק לפח וזהו. החלטת השופטים אומרת רק דבר אחד - אסור להיות ישרים והגונים במדינת ישראל".

 

במשפט טענו פרקליטיו של תמיר כי הפרטים המלאים של התאונה דווחו למשטרה הצבאית מיד אחריה. גם מעדותו של אלטמן עלה כי תמיר כלל לא ניסה להתחמק מאחריותו לתאונה, ולהסתיר את העובדה שבנו היה הנהג. "יכולנו במחי יד לסגור עניין ולא היינו מגיעים לכל הסיפור הזה", הוא אמר. "אבל לא אני ולא צ'יקו קורצנו מהחומר הזה, והלכנו עם האמת". גזר הדין של תמיר, הוא בעיניו לא פחות משערורייתי: "אמרו לו בעצם, 'לך הביתה'. כולם המומים".

 

אלטמן, תושב קיבוץ ניר יצחק שבעוטף עזה, מגייס להגנתו של תמיר את התקופה שבה היה מפקד אוגדת עזה. "אנחנו, שגרים בעוטף עזה, קשורים לאורך כל הדרך עם הצבא",

הוא אומר. "כאשר היה צ'יקו - זו הייתה אחת התקופות הטובות שזכורות לי".

 

חיים ילין, ראש מועצת אשכול שבשטחה נמצא ניר יצחק, אמר כי הוא מכבד את החלטת בית הדין הצבאי, "אך נשאלת השאלה - אדם שהיה מוכן להקריב את חייו למען תושבי עוטף עזה, שהכין את התשתית למבצע 'עופרת יצוקה', ושהותיר אחריו ערכים של נחישות ואהבת הארץ - האם מגיע לאדם כזה לקבל עונש כזה? צר לי שאין לערכים אלה את המשקל הראוי. הוא עשה טעות אישית, אבל הוא נתן את החיים שלו לתושבים. זה משקל נוצה מול קילוגרם. עצוב מאוד שמשקל הנוצה ניצח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תמיר. "בעצם אמרו לו, 'לך הביתה'"
צילום: ירון ברנר
ילין. "משקל הנוצה ניצח"
צילום: שי שמואלי
מומלצים