שתף קטע נבחר

הנאשם ברצח חלימי השליך נעל, משפטו הופסק

יוסוף פופואנה, שהודה כי רצח את הצעיר היהודי-צרפתי לאחר שהתעלל בו, השליך את נעליו לעבר משפחת חלימי במהלך משפטו. עורכי הדין של המשפחה נפגעו - והדיון הופסק

משפטם של 26 הנאשמים ברציחתו של הצעיר היהודי-הצרפתי אילן חלימי בפריז הופסק היום (יום ה') לאחר שמנהיג החבורה התפרע בבית המשפט, והשליך את נעליו לעבר עורכי הדין ובני משפחתו של הנרצח.

 

לטענת נציגי התביעה, המהומה החלה במהלך עדותו של רופא שהציג ממצאים מנתיחת גופתו של חלימי. יוסוף פופאנה, שהודה ברצח חלימי, השליך את נעליו באולם בית המשפט ופגע בעורכי הדין של משפחת חלימי שישבו במקום.

 

פרקליטיו של פופאנה הכחישו את הדיווחים על התפרעותו, וטענו כי המשפט הופסק בהחלטת השופט וכי לא ברור מתי יתחדש. המשפט מתנהל מאחורי דלתיים סגורות לאור בקשת נציגיהם של שניים מהנאשמים, שהם קטינים. 

 

חלימי, בן 23, נחטף ועונה במשך שלושה שבועות לפני שנמצא בפברואר 2006 עירום וכפות באזיקים סמוך למסילת רכבת בפרבר של פריז. הוא היה בהלם ולא יכל לדבר. גופו היה מכוסה בכוויות, חתכים ופצעים והוא מת בדרך לבית החולים. שנה לאחר מכן הובא לקבורה בהר הרצל בירושלים.

 

מנתיחת הגופה התברר כי המוות נגרם כתוצאה מהשריפה. לפני כשבוןע אכן הודה פופואנה כי לאחר שהתעלל בצעיר שפך חומר דליק על גופתו והצית אותו. בעת שהוצגו ממצאי פתולוג משפטי בנוגע לגופתו של חלימי,

השיב פופאנה לשאלה ואמר: "כן, אני עשיתי את זה, אתם יודעים טוב מאוד שזה אני!".

 

התביעה תיארה את פופאנה כ"מגלומן סוטה" שביקש לחטוף יהודים "בגלל שהם מפוצצים בכסף". זמן קצר אחרי הרצח הוא נמלט לחוף השנהב, אך נעצר והוסגר לצרפת. הנאשם המרכזי, שנודע גם בכינויים "אוסמה" ו"מוחמד" הודה בהתחלה ברצח, אך שינה את גרסתו מאז והחליף עורכי דין כמעט 40 פעמים. בעדויותיו התבטא באופן אנטישמי וכבר ריצה עונש של שנת מאסר בגין העלבת שוטרים ושופט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חלימי. הותקף והוצת
צילום: חיים צח
צילום: איי פי
השליך נעליו. פופואנה
צילום: איי פי
מומלצים