שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מקורב לברקת: שקט סביב החניון יסייע להבנות

  ראש העיר ירושלים שוקל לסגור את חניון ספרא לשבועיים הקרובים והחילונים בבירה זועמים. מלבד חבילת חיתולים שהושארה בפתח ביתו, מתכוונים המפגינים להטות את המחאה מאלימות החרדים לראש העיר

  רבים מחברי מועצת העיר החילוניים בירושלים לא האמינו למשמע אוזניהם, בעקבות הודעת המשטרה אמש (יום ה') כי ראש העיר, ניר ברקת, שוקל את המלצתם לסגור את חניון ספרא בעיר בשבועיים הקרובים - אחרי המהומות האלימות של המפגינים החרדים - עד לבחינת חלופות בנושא הנפיץ.

   

  כמה מהתושבים החילונים הגדילו לעשות והשאירו חבילת חיתולים ליד דלת ביתו של ברקת - כרמז לחיתולים שזרקו המפגינים החרדים על השוטרים בשבת שעברה. על חבילת החיתולים נכתב: "על החתום - החילונים שהצביעו לך והתאכזבו".

   

  מקורב לראש העיר הסביר ל-ynet כי החלטת ברקת נוגעת לטווח הארוך. "נכון שהשבוע הזה הוא אולי יותקף ויגידו שהוא 'התקפל', אבל בטווח הארוך תהיה הצלחה כי יהיה פתרון לחניה בשבת", אמר. "יש התקדמות מאוד רצינית מול המגזר החרדי שיאפשרו לפתוח את אחד מחניוני ממילא", הבהיר המקורב. לדבריו, יצירת שקט בשבועיים הקרובים תעזור להגיע להבנות ולפתרון הבעיה מול החרדים.


  ההפגנות האלימות בירושלים (צילום: גיל יוחנן) 

   

  אך לא כולם רואים את המהלך האחרון כמוצלח מבחינה אסטרטגית. "אני לא מופתע", אמר יו"ר האופוזיציה במועצה, מאיר תורג'מן. "מלכתחילה ידעתי שניר ברקת מוליך שולל את החילונים. הוא ניסה למצוא חן בעיניהם, אבל מסתבר שהחרדים הרבה יותר חזקים". דובר ראש העיר הדגיש כי "ראש העיר ממשיך לבחון את החלופות, החלטה תתקבל מחר בשעות הבוקר".

   

  הפגנות החילונים יתמקדו בברקת

  ארגוני צעירים וסטודנטים בעיר תכננו שתי הפגנות נגד האלימות החרדית בסוף השבוע הקרוב. ביום שישי אמורה היתה להיערך עצרת סטודנטים בהובלת אגודת הסטודנטים של קמפוס הר הצופים באוניברסיטה העברית, ובשבת הפגנה של 'פורום הארגונים למען ירושלים חופשית' - גוש ארגונים חילוניים שהוקם במיוחד בשביל המאבק על פתיחת החניון. חרף האפשרות כי החניון לא יפתח בשבת, מבהירים הארגונים: "נבוא ונפגין".

   

  עם זאת, אם מוקד ההפגנה המתוכנן היו הקיצוניים החרדיים,
  עכשיו דווקא ראש העיר ברקת נמצא על הכוונת. "ביום שבת תתקיים עצרת מחאה למול חניון ספרא בדרישה מראש העיר שלא להתקפל נוכח בריונות העדה החרדית, וכן לפתוח את החניון כפי שהוחלט בתחילה", מסרו הארגונים בהודעה מטעמם.

   

  "אם ברקת יתקפל והחניונים יסגרו אפילו לשבת אחת זה משדר מסר לכולם: מי שנוהג באלימות מנצח", אמר ל-ynet ניר פרג מפורום הארגונים למען ירושלים חופשית. "יהיה לי חבל מאוד אם כוח הזרוע ינצח את שלטון החוק בירושלים".

   

  בפורום מזכירים כי החילונים הם אלו שהעניקו בהצבעתם לברקת את כס ראש העירייה, ולא העדה החרדית: "אם ברקת יתקפל - נפגוש אותו ביום שבת בכיכר ספרא ובקלפי בבחירות הבאות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חיתולים בפתח ביתו של ברקת
  צילום: גיל יוחנן
  ראש העיר. יגיע לפשרה?
  צילום: דודי ועקנין
  מומלצים