שתף קטע נבחר

משפט זדורוב: של מי 3 השערות בידה של תאיר?

מומחית משטרתית לסיבים העידה כי השערות שנמצאו בידה של הנרצחת לא שייכות לנאשם, אך התביעה טענה כי מדובר בבדיקה לא מדויקת

בכף ידה השמאלית של תאיר ראדה ז"ל נמצאו שלוש שערות שמקורן אינו ברור - כך העידה היום (א') מומחית מהמעבדה המשטרתית לשערות ולסיבים, במשפטו של הנאשם ברצח, רומן זדורוב. המומחית, רב-פקד חניתה גרנט, העידה מטעם ההגנה בניסיון להראות כי הרוצח האמיתי טרם נתפס, אך הסכימה עם טענת התביעה בחקירה הנגדית כי מדובר בבדיקה סובייקטיבית שאינה מדויקת.

 

כבר בתחילת המשפט התברר כי בידה של הילדה בת ה-13 נמצאו שלוש שערות שמקורן אינו בשיער ראשה שלה או בשערותיו של הנאשם זדורוב. היום סיפרה רפ"ק גרנט מעל דוכן העדים כי לא נדרשה להשוות בין שלוש השערות לבין עצמן, כך שלא ברור אם שלושתן מאותו מקור, וכן כי לא נערכה בדיקה למי כן שייכות אותן שלוש שערות. הדבר היחידי ששללה הבדיקה היה אי שייכותן לשני המעורבים - הקורבן והחשוד ברצח.

 

בחקירתה הנגדית הודתה העדה כי הבדיקה הינה סובייקטיבית, וכי לא ניתן לאשר באופן חד משמעי את ממצאיה. בין היתר הציגה התביעה מחקר שנערך על ידי הבולשת הפדרלית בארה"ב (FBI), שלפיו יותר מ-10 אחוז מהבדיקות מסוג זה התגלו כשגויות.

 

התובעת, עו"ד שילה ענבר, הזכירה כי מכנסיה של ראדה, שעליהם התגלתה טביעת רגל טבולה בדם, עוכבו במעבדה של רפ"ק גרנט במשך שבועיים ולא הועברו בזמן לחוקר שאמור היה לטפל בהם, וזאת לאחר שגרנט חרגה, לטענת התובעת,

מהתחומים שבהם היתה אמורה להתמקד בחקירה. בתביעה ציינו, עם זאת, כי העיכוב לא פגע בחקירה ואף סייע לבסס את אשמתו של זדורוב, ששיחזר את הרצח עוד לפני שבידי המשטרה והפרקליטות היה מידע על טביעת הנעל שנמצאה על הגופה.

 

עדותה של גרנט תימשך גם בישיבה הבאה של בית המשפט, שקבע כי עד אמצע החודש הבא תסיים ההגנה להביא את עדיה.

 

תאיר ראדה נרצחה בדקירות סכין בתא שירותים בבית ספרה בעיר קצרין ברמת הגולן, בדצמבר 2006. רומן זדורוב, שעבד כרצף בבית הספר, נעצר כמה ימים לאחר הרצח, ולאחר מעצרו הודה בפני המדובב המשטרתי כי שיסף את גרונה של הנערה עם סכין יפנית - הודאה עליה חזר גם בחקירתו. יום לאחר מכן חזר בו מהודאתו, אך בפרקליטות העריכו בסבירות גבוהה כי הוא הרוצח, והגישו נגדו כתב אישום. משפטו של זדורוב נמשך מאז, ובמהלכו הוא טוען בתוקף לחפותו. הטענה המרכזית של פרקליטיו היא שאולץ להודות במעשה שלא עשה על ידי חוקריו, אשר ניצלו את פגיעותו ורגישותו. ההתפתחות המעניינת האחרונה בפרשה היא מעורבותו הפתאומית של יחיא פרחאן, החשוד ברצח דנה בנט, שהתברר כי היה אמור להעיד להגנת זדורוב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רפרודוקציה
תאיר ראדה. של מי השיער?
צילום: רפרודוקציה
צילום: ודים דניאל
הנאשם, רומן זדורוב
צילום: ודים דניאל
מומלצים