שתף קטע נבחר

ראש ה-CIA נגד צ'ייני: הוא רוצה שארה"ב תותקף

בראיון שהעניק ליאון פנטה למגזין "ניו יורקר" טען ראש ה-CIA כי בדברי הביקורת שהשמיע סגן הנשיא לשעבר על מדיניותו של ברק אובמה בתחום הביטחון הלאומי, הוא מתנהג כמי ש"מייחל שארה"ב תותקף שוב כדי שטיעוניו יוכחו כנכונים"

מחריף העימות בין הממשל האמריקני הנוכחי לממשל הקודם: מנהל סוכנות הביון הכללית ה-CIA, ליאון פנטה, אמר היום (א') כי הביקורת שהשמיע סגן הנשיא לשעבר דיק צ'ייני על גישתו של ממשל אובמה לטרור מרמזת שצ'ייני "מייחל שהמדינה הזאת תותקף שוב - כדי שטענתו תוכח כנכונה".

 

בראיון שהעניק פנטה למגזין "ניו יורקר", שעתיד לראות אור ב-22 ביוני, דימה פנטה את צ'ייני לכריש, ש"מריח דם" בכל הקשור לסוגיות של ביטחון לאומי, וממהר לתקוף. בכמה ראיונות שהעניק צ'ייני לאחרונה, טען כי הוא סבור שנשיא ארצות הברית ברק אובמה מערער את ביטחונה של ארה"ב. הוא מתח ביקורת על כוונתו של אובמה לסגור את מתקן המעצר של חשודים בטרור במפרץ גואנטנמו, להפסיק את שיטות החקירה השנויות במחלוקת של חשודים אלה, ויוזמות אחרות שנקט ממשל בוש, שלטענת צ'ייני הפכו את ארה"ב לבטוחה יותר.

 

בחודש שעבר, תקף צ'ייני בחריפות את מדיניותו של אובמה בתחום הביטחון הלאומי - והגן על מדיניותו של הנשיא הקודם ג'ורג' בוש. הוא אמר את הדברים באותו יום שבו נשא אובמה נאום חשוב על ענייני ביטחון לאומי, שבו הדגיש כי יסגור את מתקן המעצר בגואנטנמו חרף הביקורת.

 

פנטה גינה את התנהלותו של צ'ייני. "זה קצת פוליטיקה שחורה. אם קוראים בין השורות, זה נראה כאילו צ'ייני מייחל

שהמדינה הזאת תותקף שוב - כדי שטיעוניו יוכחו כנכונים. אני חושב שזו פוליטיקה מסוכנת מאוד".

 

כאשר נשאל סגנו של אובמה, ג'ו ביידן, אם הוא מסכים עם דבריו של פנטה, טען ביידן כי אין לו כוונה לחפש את המניעים מאחורי הביקורת של צ'ייני. בראיון לתוכנית "מצב האומה" ברשת החדשות CNN, אמר ביידן: "אני חושב שגישתו של דיק צ'ייני בנוגע לדרך הנכונה לשמור על ביטחונה של אמריקה היא שגויה. הדרך שלנו היא הדרך הנכונה", סיכם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פנטה. צ'ייני כמו כריש
צילום: AFP
צ'ייני. לא חסך ביקורת
צילום: AP
מומלצים