שתף קטע נבחר

הערעור נדחה: 8 שנות מאסר לפסיכולוג אלי פלח

הפסיכולוג אלי פלח טען בערעור שהגיש לבית משפט העליון, כי בית משפט המחוזי התעלם מנסיבותיו האישיות והמשפחתיות ומהסיכויים לשקמו. שופטי העליון דחו את הטענות וכתבו כי זו הרשעתו השנייה והוא לא הפנים את הלקח

עונשו של הפסיכולוג לשעבר אלי פלח, שהורשע בביצוע שורה של עבירות מין באחת מהמטופלות שלו ונידון לשמונה שנות מאסר, לא ישונה. כך קבעו הבוקר (יום ב') שופטי בית המשפט העליון, שדחו את הערעור שהגיש.

 

פלח הורשע בפברואר 2007 בביצוע עבירות מין באשה, שהגיעה אליו לטיפול ביחד עם בן-זוגה בעקבות בעיות לאחר הנישואין. במהלך הטיפולים נהג פלח להפריד ביניהם ובחלק מהמקרים חיבק וליטף אותה, הצמיד אותה לאיבר מינו והושיב אותה על ברכיו לצורך סיפוק מיני תוך שהוא מנצל את יחסי האמון ביניהם שנבנו במהלך השנים. פלח הורשע גם 14 שנים קודם לכן בביצוע עבירות דומות בזמן שטיפל כפסיכולוג בארבע מטופלות.

 

בערעור שהוגש לבית המשפט העליון, באמצעות עורך הדין מיקי חובה ממשרדו של אביגדור פלדמן, נטען כי בית משפט המחוזי טעה כשהרשיע את מרשו בביצוע מעשים מגונים ומעשה סדום. לדבריו, לאחר שפלח זוכה מסעיף של ביצוע מעשים מרמה, לא היה מקום להרשיע אותו בגין ביצועם "במצב אחר המונע מתן הסכמה חופשית". עוד טען עורך הדין כי בית משפט המחוזי התייחס רק לשיקולי הרתעה וגמול כאשר גזר על פלח שמונה שנים והתעלם מנסיבותיו האישיות והמשפחתיות ומהסיכויים לשיקומו.

 

השופטים אדמונד לוי, אסתר חיות ויורם דנציגר קבעו כי בית משפט המחוזי צדק כאשר הרשיע את פלח בעבירות בהן הרשיע אותו. עוד קבעו השופטים באשר לעונש, כי למרות שפלח הורשע בעבר בגין מעשים דומים, הוא מיהר לשוב לסורו. "בכך הוכיח המערער כי אין עליו מורא הדין וכי הוא לא הפנים את לקחו של ההליך הקודם. המערער ניצל את המתלוננת ובעלה לסיפוק יצריו תוך שהוא מפיק מכך גם תועלת כספית לא מבוטלת". כתבו השופטים בהחלטתם.

 

לאחר הפסיקה, אמר עו"ד חובה ל-ynet: "אנו צריכים ללמוד את פסק דין ולכלכל את צעדנו הלאה. בית המשפט היה צריך לקבל את הערעור מבחינה משפטית, פלח לא נמצא בתחושה טובה ביחס למערכת המשפט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלי פלח. הערעור נדחה
צילום: דנה קופל
מומלצים