שתף קטע נבחר

מתרחץ פלסטיני רווק? לא בחוף קלי"ה החדש

בחוף שבים-המלח מסבירים כי גברים פלסטינים, שלא מגיעים עם משפחותיהם, מציקים לנשים ומבצעים מולן מעשים מגונים. מנהל החוף: "בסוף השבוע הסתננו למקום כמה צעירים פלסטינים ואוננו מול תיירות"

אין כניסה לפלסטינים: גברים מהרשות הפלסטינית, הרוצים להיכנס לחוף "קלי"ה החדש" על שפת ים-המלח, לא יכולים לעשות זאת. כך נודע ל-ynet. בהנהלת החוף מודים כי המדיניות היא לא להכניס גברים פלסטינים הבאים שלא עם משפחתם, בטענה שהם מציקים לנשים במקום.

 

דני (35), תושב תל אביב שהגיע לחוף ביום שישי, חזר לדבריו לביתו מזועזע

מהמראות שראה בחוף. "נסעתי יחד עם עוד שני חברים ומאחורינו, בתור הכניסה לחוף, היו שני ערבים. הבחורה בקופה פשוט לא נתנה להם להיכנס. אמרתי לחברים שלי שנראה לי שמתנהל פה משהו מוזר".

 

בהמשך היום הבין דני כי לא מדובר במקרה חד-פעמי. "יצא לי להגיע לכניסה עוד כמה פעמים וראיתי שהסיפור חוזר על עצמו. בשלב מסוים שאלתי את האנשים שעומדים בקופה אם באמת הם לא נותנים לערבים להיכנס, והם ענו לי בלי בושה: 'לא'. שאלתי מה זאת אומרת, ואחת העובדות אמרה לי שלגברים ערבים אנחנו לא נותנים להיכנס ולמשפחות כן. שאלתי למה והיא הסבירה שהם מציקים לתיירות. תהיתי אם היא לא חושבת שזו הכללה גזענית ואם כל הערבים מציקים? והיא אמרה לי שכן ואין מה לעשות, זה המצב. מה, ערסים לא מטרידים בנות - רק ערבים?"

 

"הם מבצעים מעשים מגונים מול נשים"

בשיחת עם ynet הודתה אחת מעובדות החוף שאכן מדובר במדיניות גורפת. "אנחנו מכניסים רק משפחות ולא בחורים ערבים בודדים, כי היו לנו תלונות מבחורות ישראליות ותיירות שהם מטרידים אותן ומבצעים מעשים מגונים מולן. אנחנו לא גזעניים, רוב העובדים שלנו ערבים, אני מעסיקה במשק שלי עובדים ערבים, אני עובדת איתם וחיה איתם בסבבה ואין לי שום דבר נגדם. להיפך, אנחנו נותנים להם את הכבוד המגיע להם. כשהם מגיעים עם משפחות - ומשפחה אצלם זה חצי כפר - אז אין לי בעיה".

 

בחוף קלי"ה מדגישים כי הכניסה נאסרת אך ורק על ערבים פלסטינים שמגיעים לחוף בחבורות. מנהל החוף, איתי רם, מסר בתגובה: "זאת בעיה קשה מאוד ולא רק אצלנו, אלא בכל החופים בים-המלח.

על סמך הניסיון, אנחנו לא מכניסים חבורות של גברים פלסטינים צעירים לחוף, בגלל הטרדות מאוד מסיביות. בכפר שלהם אסור להם להתחיל עם בנות והם באים לפה במטרה להציק להן. לצורך הדוגמה, באותו יום שאותו מתרחץ הגיע לחוף הסתננו למקום כמה צעירים פלסטינים ואוננו מול תיירות".

 

מנהל החוף הדגיש כי ערבים ישראלים יכולים להיכנס לחוף ללא בעיה. "חשוב להדגיש כי מדובר רק בפלסטינים ולא בערבים ישראלים, בעלי תעודת זהות כחולה. גם איתם לפעמים יש בעיות, אבל הבעיה העיקרית היא עם חבורות של גברים צעירים של פלסטינים. לא מדובר בגזענות, כי עובדה שאנחנו כן מכניסים משפחות שלמות, בגלל שאני יודע שכשיש נשים בסביבה הם לא יעשו כלום".

 

המידע הראשוני הגיע באימייל האדום

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא כולם יכולים להיכנס. ארכיון
צילום: AFP
מומלצים