שתף קטע נבחר

העדה החרדית הסגירה - תוקף הנערים נשלח לכלא

אברהם כץ, איש העדה החרדית, הורשע במעשי סדום ומעשים מגונים בשלושה נערים במאה שערים לאחר שהעדה הבדלנית הסגירה אותו בצעד נדיר. השופטים שלחו אותו ל-5.5 שנים בכלא: "עבירות חמורות ובזויות בקורבנות חסרי ניסיון והבנה"

ממאה שערים - לכלא. בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (ב') חמש וחצי שנות מאסר בפועל ועשרה חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים על אברהם כץ, תושב מאה שערים ואיש העדה החרדית, שהורשע בביצוע עבירות מין בנערים, בהן מעשי סדום ומעשים מגונים.

 

כץ, בן 40, אינו אברך או בעל מקצוע, והוא נהג להסתובב בטל בשכונה, וכך הכיר את קורבנותיו. לפני כשלושה חודשים התפרסמה הפרשה לראשונה ב-ynet, כשטל ורשע בביצוע העבירות בשלושה נערים: מעשה מגונה בבן 19 שלו הציג תמונות עירום ונגע באיבר מינו עד שהגיע לפורקן; מעשה מגונה בקטין בן 16 שעל ישבנו טפח מספר פעמים לשם גירוי מיני; ומספר עבירות של מעשה סדום בנער כבן 14. הפרשה נחשפה לאחר שאנשי העדה החרדית פנו למשטרה - צעד נדיר ביותר עבור העדה הבדלנית והאנטי-ציונית, שאינה מכירה במדינת ישראל.


כץ מגיע לבית המשפט (צילום: גיא אסיאג)

 

במשפטו טען כץ כי כל האירועים לא התקיימו והם פרי עלילה שנרקמה נגדו בשל הליכי הגירושים שלו, סירובו למתן גט וטענתו לאחר מתן הגט שזה אינו כשר. בעקבות כך, טען, נשלחו המתלוננים על ידי אחרים כדי להעליל ולפגוע בו.

 

אולם השופטים יעקב צבן, גילה שטייניץ ורפי כרמל לא התרשמו מטענותיו, ובגזר הדין כתבו: "העבירות שעבר כץ הן עבירות חמורות ובזויות, שבוצעו בקטינים ובצעיר תמים. קורבנות חסרי ניסיון והבנה, בני העדה החרדית שנוצלו לסיפוק מאוויו".

 

עוד הוסיפו השופטים וכתבו: "דברי כץ והתנהלותו מלמדים על תפיסת מציאות מעוותת ועל סטייה מנורמות התנהגות מקובלת". לדבריהם אי הבנת הפסול שבמעשיו מביאה למסקנה כי יש להרחיק אותו מהחברה לתקופת משמעותית. עם זאת, השופטים החליטו שלא לגזור על כץ תשלום פיצויים, לנוכח מצבו האישי והכלכלי - הוא למעשה חסר כל.

 

לאחר גזר הדין אמר ל-ynet פרקליטו של כץ, עו"ד אריאל הרמן: "אנו סבורים שהעונש חמור באופן לא מידתי ביחס למה שכץ הורשע בו בסופו של דבר, ואנו מתכוונים לערער, הן על ההרשעה והן על גזר הדין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים