שתף קטע נבחר

לוד: נשכחה לבד בגן ילדים, נעולה במשך 4 שעות

אמה של הילדה באה לקחת אותה מהצהרון, אך התברר כי בת ה-4 כלל לא הגיעה לשם: המטפלת שהיתה אמורה לקחת אותה מהגן, ראתה שהשער סגור וסבה על עקבותיה. אביה: לא אעבור על זה בשתיקה. מישהו צריך לשלם על המחדל

מי שומר על היקרים לנו ביותר? הסיוט של הורים רבים התממש היום (ב') בלוד, כאשר ילדה בת ארבע נשכחה בגן ילדים נעול במשך ארבע שעות. מחקירה ראשונית עלה כי ככל הנראה הילדה היתה אמורה לעבור בשעות הצהריים, כמדי יום, לצהרון. ואולם, הילדה נשכחה בגן בידי הצוות המטפל. אנשי הצוות נעלו את מבנה הגן ולא הבחינו כי הילדה עדיין נמצאת בתוכו.

 

ככל הנראה, בחלוף זמן רב - כאשר הילדה הבחינה כי היא לבדה בבניין - החלה לבכות ולצעוק לעזרה. לאחר שהילדה שוחררה זימנו השוטרים את המטפלות והסייעות בגן, על מנת לגבות מהן עדות ולבחון כיצד אירע הדבר. "מדובר באירוע חמור, שהסתיים בצורה טובה", אמר ל-ynet גורם במשטרה. "עדיין לא ברור לנו איך אפשר לשכוח ילד בגן. יותר חשוב לראות איך משנים את הנהלים ומוודאים שמקרה כזה לא יקרה שוב", סיכם.

 

"הייתי בלחץ היסטרי"

מחקירת המשטרה עד כה עולה כי הילדה נוהגת להגיע לצהרון כל יום עם מטפלת שלוקחת אותה לשם. מי שגילה למעשה את הבעיה היתה האמא של הילדה, שהגיעה ב-17:00 לקחת אותה מהצהרון וגילתה כי הילדה לא הגיעה לשם. אביה של הילדה הגיע לגן הילדים ואז גילה את בתו בתוך הגן שהיה נעול. "אשתי פתאום מתקשרת אליי מהצהרון ואומרת לי 'הילדה איננה, אולי חטפו אותה'", סיפר האב.

 

"הייתי בלחץ היסטרי אבל אז אחד השכנים אמר לי בוא נלך לגן שלה אולי היא שם. בינתיים מישהו התקשר לגן, והילדה ענתה לטלפון - אז הבנו שהיא שם. הגעתי ואז ראיתי אותה בפנים. זה היה מרגיע אבל עדיין הייתי כעוס. השאירו אותה שם עם מזגן והיא ממש קפאה. אני לא מבין איך דבר כזה יכול לקרות".

 

במשטרה זימנו את המטפלת לחקירה וזו סיפרה:

"הגעתי לגן, ראיתי שהוא סגור, אז חשבתי שמישהו מהמשפחה לקח את הילדה". כמו כן חקרו במשטרה את שתי נשות הצוות שעבדו בגן הילדים ולמעשה נעלו את דלתות הגן כשהילדה בתוכו. אחת הסייעות סיפרה: "אנחנו עובדות מחליפות בגן, ראינו שלקחו את כל הילדים, היה שקט בגן, כיבינו את האורות ויצאנו". בנוסף, מתברר שהילדה שהתה במהלך אותן שעות בתוך הגן כשהמזגן פועל. כאשר מצאו אותה היא התלוננה על הקור שהיה בגן בכל אותן השעות.

 

אביה של הילדה הביע זעם על המקרה. "אני לא אעבור על המקרה הזה בשתיקה. עברו לי המחשבות הכי גרועות בראש. אשתי ממש בטראומה מכל הסיפור הזה. מישהו צריך לשלם על המחדל", אמר. לדבריו, "לא מדובר כאן באיזה כלב ששכחו. מדובר בחיי אדם. אני לא מבין איך הם יכלו לצאת מהגן ולא לוודא שלא נשאר אף ילד מאחור. מזל שהסיפור הזה הסתיים בצורה כזאת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבד בגן. ארכיון
צילום: חליל אבו שחאדה
מומלצים