שתף קטע נבחר

חרם האופוזיציה: תיעדר מדיונים עם רה"מ והמבקר

ל-ynet נודע כי האופוזיציה מתכוונת להחריף את המחאה בכנסת - שהחלה היום בנטישת המליאה. יו"ר הוועדה לביקורת המדינה החליט לבטל דיון שבו ימסור מבקר המדינה דו"ח שנתי, וראש הממשלה אמור להשתתף בדיון שיזמה האופוזיציה עצמה - אך נציגיה לא יהיו שם

חרם האופוזיציה על דיוני הכנסת צובר תאוצה: יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ח"כ יואל חסון מקדימה, החליט לבטל את דיון הוועדה בראשותו שהיה מתוכנן למחר (ד'). כך נודע ל-ynet. הדבר נעשה לאחר שאחרי הצהריים נטשו חברי הכנסת מהאופוזיציה את דיוני מליאת הכנסת.

 

מחר אמורה להתקיים ישיבה בוועדה לביקורת המדינה בהשתתפות מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס. השופט בדימוס אמור למסור לידי הוועדה ב-9:30 בבוקר את דו"ח נציב תלונות הציבור לשנת 2008. אולם כעת מתברר כי אם האופוזיציה והקואליציה לא יגיעו להבנות ביניהן הלילה או מחר בבוקר - הדיון לא יתקיים.

 

ח"כ חסון אמר ל-ynet כי במצב הנוכחי לא נותרה לאופוזיציה ברירה אחרת. "הקואליציה והממשלה רומסות את הכנסת בצורה שלא נראתה כאן זה עשרות בשנים ולכן החלטתי ליישר קו עם עמדת האופוזיציה ולבטל את הדיון".

 

קצפה של האופוזיציה יצא על כך שמאז הקמת ממשלת נתניהו נעשו כמה מהלכים שנטען כי הם בגדר שינוי כללי המשחק המקובלים. בין היתר, מדובר בהחלטות לאשר תקציב דו-שנתי, לאשר לסגני שרים לקחת חלק בהצבעות בוועדות הכנסת, וכן ההפסד שנחלה קדימה לנתניהו, בהצבעה שקבעה כי ח"כ אורי אריאל ימונה לוועדה לבחירת שופטים במקום נציג קדימה, ח"כ רוני בר-און.

 

יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, מתכוון לכנס בשעות הבוקר את ראשי מפלגות האופוזיציה, בניסיון להגיע לפשרה בעניין. יצוין כי מפגש קודם אמש - לא הניב תוצאות. בעת מפגן הנטישה במליאה פנה ריבלין לחברי הבית שיצאו בהתרגשות: "חוסו על הדמוקרטיה בישראל, אל תקומו בקלות ראש ותעזבו את הכנסת".

 

"נחזור כאשר ידי האופוזיציה לא יהיו כבולות"

יו"ר הוועדה הוסיף: "אני מצטער בפני מבקר המדינה, צוותו וחברי הוועדה על ביטול הישיבה ברגע האחרון, ומקווה שלאחר שהממשלה והקואליציה יתעשתו נוכל לחזור לתפקוד תקין של הוועדה, כאשר ידי האופוזיציה לא יהיו כבולות בידי רוב חסר אחריות".

  

אדם נוסף שעשוי "ליהנות" מחר מלוח זמנים יחסית מרווח הוא לא אחר מראש הממשלה, בנימין נתניהו. הכנסת אמורה לקיים מחר דיון לבקשת 40 מחברי האופוזיציה בנושא "מדיניותו המבולבלת של ראש הממשלה". נתניהו אמור

להיות נוכח בדיון ואף לשאת דברים בסיומו. עם זאת, לא ברור מה יעלה בגורל הדיון ואם בכלל יתקיים. שכן האופוזיציה, שיזמה את הדיון, עלולה להחרים גם מחר את יום הדיונים במליאת הכנסת.  

 

נושא אחר שנקבע לסדר היום מחר בכנסת הוא הדיון בתקציב המדינה. המליאה אמורה לדון ולהצביע בקריאה ראשונה על הצעת חוק התקציב וכן על חוק ההסדרים. מוקדם יותר הערב אישרה הכנסת את החוק להפחתת דמי הבראה, מבלי שנציגי האופוזיציה לקחו חלק בדיון או בהצבעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אין ברירה. חסון
צילום: דודי ועקנין
דיון סגור. לינדנשטראוס
צילום: גיל יוחנן
צילום: דודי ועקנין
הלו"ז מתפנה. נתניהו
צילום: דודי ועקנין
מומלצים