שתף קטע נבחר

החופש בא: המתנ"ס בחצור הגלילית עלול להיסגר

רגע לפני שילדי היישוב יוצאים לחופש הגדול, נאלץ ראש המועצה לסגור את המתנ"ס בגלל חוסר תקציב. "המאבק במפעל פרי הגליל היה על הלחם ועכשיו מדובר במאבק על עתיד הנוער והנשמה של היישוב", אמר יו"ר הנהלת המתנ"ס

דאגה בחצור הגלילית: החלטת הממשלה לערוך קיצוצים רוחביים בתקציבי משרדי הממשלה עלולה להביא לסגירתו של המתנ"ס המקומי בעוד כשבועיים, רגע לפני היציאה לחופש הגדול. המתנ"ס, המעסיק יותר מ-120 עובדים ומשמש כמקום בילוי בשעות הפנאי עבור כ-800 ילדים וכ-200 קשישים וגמלאים מדי יום, הפך לשיחת היום ביישוב הקטן.

 

ראש המועצה, שמעון סויסה, אמר ל-ynet כי "המילה האחרונה עוד לא

נאמרה". עבור התושבים בחצור הגלילית, סיפר ראש המועצה, המתנ"ס הוא מקור הבילוי העיקרי. "זה הקולנוע, זה התיאטרון, זה המקום בו ניתנת העשרה לכל הגילים בצורה חמה ואוהבת, תוך מתן ביטוי אמיתי למה שהקהילה יכולה לתת".

 

יו"ר הנהלת המתנ"ס, נתן פרטוק, נשמע מיואש: "המצב גרוע. הכנו תוכניות מדהימות לקייטנות הקיץ, כל מרקם החיים ביישוב עובר דרך המתנ"ס. אני לא יודע איך להסתכל לקשישים ולילדים בעיניים. אם לא יקרה משהו חריג, ימיו של המתנ"ס ספורים".

 

לדבריו, "המאבק במפעל פרי הגליל היה על הלחם ועכשיו מדובר במאבק על עתיד הנוער והנשמה של היישוב". במתנ"ס מציינים כי התקציב שנועד להפעלה השנתית נאמד בכ-1.4 מיליון שקלים בשנה, המשמש לתשלום משכורות לעובדים, למדריכים וספקי שירות ולמימון התוכניות הפועלות במקום.

 

פרטוק אמר, כי "השנה הקציבה המועצה כ-200 אלף שקל בלבד, שבמקרה הטוב יספיקו לתשלום חשמל וחלק מהמשכורות. אין לנו דרך להמשיך ולהפעיל את המקום החשוב הזה, שאת השנה האחרונה צלח בזכות תרומות של אנשים טובים".

 

לדברי סויסה, ראשי רשויות בפריפריה מתכוונים להגיע ולהילחם בכנסת.

"קיצוץ תקציבי האיזון גרם בשנים האחרונות לטלטלה ולהגדלת הפערים בין המרכז ליישובים בצפון ובדרום". מענק האיזון נחשב לכסף היחיד אותו יכול ראש רשות לנווט לכל מטרה הקשורה ברווחת התושבים, בניגוד לתקציבים הניתנים על-ידי משרדי ממשלה ספציפיים ובהם לכל כסף יש ייעוד מדויק.

 

ממשרד הפנים נמסר בתגובה, כי "באוגוסט 2008 קיצץ משרד הפנים כ-8% מתקציבו וכעת הוא נאלץ לקצץ ב-6.5% נוספים. אין ספק כי עבור רשויות בפריפריה כמו חצור הגלילית, מדובר במכה קשה ועל ראשי הרשויות לנווט בניסיון לא לפגוע בשירותים הניתנים לאזרח. במשרד הפנים ממשיכים בדיונים על מנת לנסות ולהלחם בהחלטה לפגוע במענקי איזון הניתנים לרשויות המקומיות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סויסה. "המילה האחרונה עוד לא נאמרה"
צילום: אביהו שפירא
מומלצים