שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בכורות ישראליות בפסטיבל המחול האמריקני
  להקת "פילובולוס" תחשוף יצירה שרקחו עבורה ענבל פינטו ואבשלום פולק. במקביל יארח הפסטיבל גם פרמיירה ליצירה חדשה של עמנואל גת

  שתי עבודות חדשות של יוצרים ישראלים יציגו השנה בבכורה עולמית בפסטיבל המחול האמריקני בקונטיקט. היצירה הראשונה היא הדואט "Winter Variations" של הרקדן והכוריאוגרף עמנואל גת, קופרודוקציה שנעשתה בשיתוף עם פסטיבל מונפלייה שתוצג בבכורה בארצות הברית ב-22 ביוני. היצירה השנייה היא "2B" של ענבל פינטו ואבשלום פולק שהוזמנה ותבוצע על ידי להקת "פילובולוס" האמריקנית ב-9 ביולי.


  וריאציות של חורף. בכורה בקונטיקט (צילום: מיה אלון) 

   

  יצירתו של עמנואל גת, אותה הוא מבצע עם הרקדן רועי אסף, נוצרה כקו המשכי של "Winter Voyage", יצירה שעלתה בבכורה ב-2004. הפעם מנסה גת לרדת לעומקה של תנועה בשניים, לפתח שברי רעיונות שנזרעו ביצירה הקודמת ולחזור לבסיס התנועה. היצירה, על אף שהיא נועדה לשני רקדנים בלבד, מכוונת לבמות גדולות כדי לבחון את האינטימיות ולהעצים את התנועה, הקומפוזיציה והיחסים בין הגופים בחלל.

   

  פס הקול כולל את הלידר האחרון מיצירתו של שטראוס, Im Abendrot, שיר מאת ריאד אל-סונבאתי שהולחן במקור עבור אום כלתום ומבוצע על ידי המלחין בליווי עוד, לידר מאת שוברט (Die Kraje) ורמיקס של השיר "A Day In The Life" של הביטלס.

   

  "2B" של ענבל פינטו ואבשלום פולק מסמנת את שיתוף הפעולה השני של היוצרים הישראלים עם להקת "פילובולוס" האמריקנית. קדם לה שיתוף הפעולה בין פינטו ופולק לבין רובי ברנט, ממייסדיה ומנהליה האמנותיים של להקת פילובולוס, ביצירה "Rushes", שזכתה להצלחה רבה ולשבחי הביקורת. במהלך החודשים האחרונים נוצרה בסטודיו של פילובולוס בארצות הברית עבודה נוספת עליה חתומים פינטו ופולק בלבד.

   

  "2B", יצירה שאורכה כ-30 דקות, תפתח בבכורה עולמית בפסטיבל המחול האמריקני בקונטיקט ומשם תמשיך לסבב הופעות באולם תיאטרון הג'ויס בניו יורק. הכוונה העתידית היא לשלב גם את היצירה החדשה, כמו את "Rushes", ברפרטואר של להקת המחול של פינטו ופולק בארץ.

   

  במקביל לפרמיירה בארצות הברית תציג להקת המחול של פינטו ופולק בישראל בשבועות הקרובים במסגרת אירועי "מחולוהט" במרכז סוזן דלל מבחר מיצירות הדגל מתוך הרפרטואר בהן "אויסטר", "שייקר" ו"הידרה", שפתחה בשנה שעברה את פסטיבל ישראל בירושלים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פינטו ופולק. עבודה נוספת לפילובולוס
  צילום: גדי דגון
  7 לילות
  מומלצים