שתף קטע נבחר

יו"ר סיעת יהדות התורה: בהצלחה לאחמדי-נג'אד

ח"כ הרב אליעזר מוזס איחל הצלחה לשני הצדדים הנאבקים בטהרן - ובמיוחד לנשיא: "עדיף שונא גלוי"

איחולי הצלחה מפתיעים לנשיא איראן, מחמוד אחמדי-נג'אד, במאבקו האלים במתנגדיו מבית. יושב ראש סיעת יהדות התורה, חבר הכנסת הרב מנחם אליעזר מוזס, שיגר היום (ד') את האיחולים ממשכן הכנסת בירושלים.

 

"מה שיש לי לומר על כל מה שקורה באיראן, על שני הצדדים הרבים והנצים - אף אחד מהם לא אוהב אותנו, ואני מאחל הצלחה לשני הצדדים", אמר מוזס בנאומו במליאה, בדיון דחוף שכונס בעניין המתרחש ברפובליקה האיסלאמית.

 

"לעצם היבחרו שוב של אחמדי-נג'אד לנשיאות איראן, אין לי אלא אולי אפילו לשמוח על היבחרו מחדש", אמר והסביר: "עדיף לנו שונא ישראל גלוי שאנו מכירים ויודעים את עמדותיו וכיצד להתמודד איתו, מאשר שונא ישראל בסתר בדמותו של הרפורמיסט מוסווי, שאנחנו לא מכירים אותו עדיין, והוא מתחבא מאחורי אצטלה של קדמה כביכול, אבל אנחנו יודעים שהוא לא יותר טוב מהראשון, אחמדי-נג'אד, בקשר לישראל".

 

מוזס ציטט את דוד המלך שאמר: "השם לי בעוזריי ואני אראה בשונאיי". לדבריו, "יש המפרשים: תעזור לי ה' שאני אראה את השונאים, שיהיו גלויים ולא נסתרים, ואז אני אדע איך לטפל בו. זה שאחמדי-נג'אד נבחר, זה השונא הגלוי שלנו".

 

אחרי מהומות הדמים שנמשכות מאז שבת, הנשיא אחמדי-נג'אד אמרהיום  בישיבת ממשלה כי הבחירות לנשיאות במדינה מהוות "ניצחון עצום למהפכה האסלאמית". יריבו שטוען לזיופים בבחירות, מיר-חוסיין מוסווי, גינה היום את "הפעולות האלימות והרג האזרחים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוזס. דוד המלך אמר...
צילום: מיכאל קרמר
אחמדי-נג'אד. עדיף?
צילום: רויטרס
איראן מיר חוסיין מוסווי
צילום: AP
מומלצים