שתף קטע נבחר

סטודנט עם שני ילדים? שכח מהמעונות בטכניון

החל משנת הלימודים הבאה, סטודנטים בטכניון להם שני ילדים או יותר לא יוכלו להתגורר במעונות. במוסד האקדמי אומרים כי ההחלטה התקבלה בגלל הצפיפות, אך הסטודנטים בעלי המשפחות אומרים שלא שמעו טענות על צפיפות

ילדים זה ברכה? בטכניון בחיפה הוחלט שסטודנטים להם שני ילדים או יותר לא יוכלו להתגורר במעונות. במכתב שנשלח לסטודנטים נכתב כי במסגרת שינוי נהלים, החל משנת הלימודים הבאה, סטודנטים שלהם שני ילדים או יותר יאלצו לחפש מקום מגורים אחר, בשל "צפיפות" במעונות.

 

עד היום - סטודנטים, להם שני ילדים או יותר, התגוררו במעונות, שכן הם מרווחים והחדרים בהם גדולים. במכתב שנשלח לסטודנטים לתואר ראשון על-ידי משרד המעונות, נכתב: "אנו מבקשים להזכירכם זמן רב מראש, כי החל משנת הלימודים תש"ע, הוחלט לא לאשר למשפחות עם למעלה מילד אחד להתגורר במעונות, מפאת גודל הדירות וצפיפות הדיור. בשנת הלימודים תש"ע נאפשר עדיין למשפחות ותיקות להמשיך לגור עם שני ילדים והחל משנת תשע"א יגורו במעונות רק משפחות עם ילד אחד. מן הסתם, משפחות עם שלושה ילדים ומעלה, לא תוכלנה לגור במעונות".

 

כ-40% מהסטודנטים בעלי המשפחות המתגוררות במעונות, הן בעלות שני ילדים או יותר. אחד הסטודנטים לתואר ראשון, אב לילד אחד המצפה עם אשתו לילד נוסף, אמר: "לגבי הצפיפות - עוד לא שמעתי טענות על צפיפות, אולי קצת לא נוח אבל לא יותר מזה. הסטודנטים בעלי המשפחות פוחדים לצאת נגד החלטת המוסד באופן גלוי, מחשש שזה יתנקם בנו אחר-כך. בכל זאת לי למשל, יש עוד שנתיים עד סוף התואר".

 

מהטכניון נמסר בתגובה: "הדירות במעונות הסטודנטים לא יכולות להכיל משפחות גדולות ונועדו לזוגות צעירים או לכל היותר לזוגות עם ילד אחד

בכל משפחה. באחרונה גדל מספר הזוגות עם כמה ילדים במשפחה, דבר שגרם לצפיפות רבה ולעומס רב על הדירות במעונות ועל התשתית שלהם. הנהלת מעונות הסטודנטים בטכניון החליטה כי מעתה לא יתקבלו למעונות זוגות עם יותר מילד אחד במשפחה. עם זאת - משפחות עם כמה ילדים שכבר מתגוררות במעונות יכולות להמשיך ולהתגורר בהם שנה נוספת".

 

באגודת הסטודנטים בטכניון אמרו כי הם מגבים את החלטת המוסד, בשל העובדה שהמעונות אינם בנויים לכך שיתגוררו בהן משפחות עם יותר מילד אחד.

 

המידע הראשוני הגיע באמצעות המייל האדום .

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הטכניון. ילד אחד זה בסדר
צילום: לע"מ
מומלצים