שתף קטע נבחר

תהדייה בכנסת: הח"כים מהאופוזיציה יגיעו לדיון

חברי הכנסת, שהחרימו ביומיים האחרונים את הדיונים במליאה ובוועדות, יגיעו לדיון בוועדת הכנסת. "אנחנו לא הולכים לעשות להם חיים קלים בישיבה, בלשון המעטה", אמרו באופוזיציה

האופוזיציה לוקחת "פסק זמן" מהחרם על דיוני הכנסת וחוזרת להילחם בוועדות: היום (ה') מתכוונים נציגי אופוזיציה להשתתף בדיון בוועדת הכנסת, שבו יידון פיצול חוק ההסדרים.

 

זה הדיון הראשון שבו ייקחו חלק חברי הכנסת של האופוזיציה, מאז החליטו שלשום בצעד דרמטי להחרים את הדיונים. גורמים באופוזיציה צופים כי הישיבה תהיה "סוערת". "אנחנו לא הולכים לעשות להם חיים קלים בישיבה, בלשון המעטה", אמרו. לדבריהם, ההשתתפות בישיבה לא מסמנת את סוף מאבקם.

 

לפי שעה, לא ברור אם האופוזיציה תיקח חלק גם במיני-ישיבת מליאת הכנסת, שתתכנס מיד לאחר הדיון בוועדה ובה ימסור יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ זאב אלקין, הודעה למליאה בדבר החלטת הוועדה.

 

גורמים בכירים באופוזיציה אמרו ל-ynet: "ממש לא מדובר בסוף המחאה, להפך. יש עוד הרבה 'הפתעות' בקנה. יש כללי משחק חדשים: אנחנו מחליטים מתי לבוא ומתי לא. כל צעד ייבחן לגופו של עניין. היעדרות מהדיון מחר תהיה הפקרה של התקציב למדיניות הבלתי אחראית של הממשלה, ולכן נגיע לדיון ונביע את מחאתנו בצורה ברורה".

 

אתמול החרימה האופוזיציה גם את הדיון וההצבעה על הצעת חוק התקציב בקריאה ראשונה,

 ובנוסף ביטלה את הדיון המיוחד שאמור היה להתקיים לבקשתה בנושא מדיניות ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ובנוכחותו.

 

גורמים בכירים בקואליציה אמרו בתגובה למהלך כי "נראה שהתסכול מאובדן השררה מעביר את אנשי קדימה על דעתם. במקום לייצג נאמנה את הציבור ששלח אותם לאופוזיציה ולהילחם משם על עמדותיהם בוחרים אנשי קדימה לשחק ביו-יו, פעם משתתפים במשחק הדמוקרטי ופעם לא. מוטב שימלכו בדעתם לפני שימשיכו את הפגיעה הקשה ברצינות הדיונים בכנסת".

 

ומה באשר להמשך? בינתיים מתכוונת האופוזיציה להעלות ביום שני הקרוב במליאת הכנסת הצעת אי אמון בנושא "פגיעה במעמדה של הכנסת". יש לציין כי כל העת, מאחורי הקלעים, מתקיימים מגעים בלתי רשמיים בין גורמי אופוזיציה לקואליציה בניסיון להגיע להסדר, וייתכן כי עד ליום שני בשבוע הבא יושג הסכם שכזה. אחת האופציות שנידונות בין הצדדים היא כי הליכי החקיקה של החוקים אותם רוצה הממשלה להעביר, יסתיימו במושב הבא של הכנסת ולא במושב הנוכחי.


פורסם לראשונה 17/06/2009 23:23

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חברי האופוזיציה עוזבים את האולם, ביום שלישי
צילום: גיל יוחנן
כסאות ריקים בכנסת
צילום: גיל יוחנן
מומלצים