שתף קטע נבחר

קריית-אונו: 5 תלמידי כיתה ב' לקו בשפעת חזירים

למרות שחמישה תלמידי כיתה אחת נדבקו בשפעת חזירים, הלימודים יתקיימו כסדרם. "בבית החולים בודדו אותנו למשך שעות ומהצד השני, קיבלנו הודעות שהלימודים כרגיל", סיפרה אם לילד חולה. משרד הבריאות: לא צריך לסגור את בית הספר

לפחות חמישה ילדים הלומדים בכיתה אחת בבית ספר יסודי בקריית-אונו נדבקו בשפעת החזירים. ההורים המודאגים ביקשו אתמול (שבת) לא לקיים לימודים בבית-הספר, אך במכתב ששלחה המנהלת, היא הודיעה שהלימודים יתקיימו כרגיל.

 

ביום שישי נעדרו עשרה תלמידים בכיתה ב'2 בבית ספר רימונים בקריית-אונו, לאחר שחשו ברע. עוד שני תלמידים עזבו את בית הספר במהלך יום הלימודים, לאחר שסבלו מחום ומתסמיני שפעת. אביו של אחד התלמידים בבית הספר סיפר ל-ynet: "ביום שישי בערב לקחנו את הילד לבית החולים שיבא, שם ראיתי עוד הרבה ילדים מהכיתה והוריהם, זה היה ממש מפגש מחזור. לכולם עשו בדיקות לגילוי המחלה".

 

אחר הצהריים התקבלו תשובות, ולדברי ההורים - ידוע להם על לפחות חמישה תלמידים שנדבקו. ההורים זועמים על כך שבית הספר יפעל כרגיל וטוענים שאיש לא עדכן אותם בצורה מסודרת כיצד עליהם לנהוג.

 

מנהלת בית הספר, מאירה ליקורמן, שלחה מכתב להורים ובו ציינה "ברצוני להבהיר כי ביום ראשון בית הספר פתוח והלימודים מתקיימים כרגיל, בהתאם להנחיות משרד הבריאות. אף בית ספר בישראל לא סגר את שעריו בעקבות המצאות מספר מקרים של שפעת החזירים".

 

39.5 מעלות חום

מיכל (שם בדוי) אם לאחד הילדים שאובחנו כחולים בשפעת החזירים: "הילד שלי סובל מחום גבוה, של למעלה מ-39.5 מעלות. אמבטיות קרות או תרופת התמיפלו לא עוזרות להוריד לו את החום. הוא כבר היה חולה בעבר בשפעת, אבל הפעם זו מחלה קשה יותר. זה חום עקשן שמסרב לרדת. מצד אחד, בבית החולים בודדו אותנו למשך שעות ומהצד השני אנחנו קיבלנו הודעות מבית הספר שהלימודים כרגיל. יש בשכונה שלנו הרבה ילדים קטנים והרבה נשים בהריון חסר לנו מידע והנחיות. ההורים של תלמידי ב'2 מצביעים ברגליים והחליטו שלא לשלוח את הילדים ללמוד מחר".

 

אב אחר לילד שאובחן כחולה, אמר: "לא יקרה שום דבר אם יסגרו את בית הספר ליומיים-שלושה, שהנגיף יעבור. לא צריך בכוח לדבוק בשגרה". היו שקישרו את ההתפרצות לגילוי הנגיף אצל תלמידה בבית הספר לפני כשבועיים - אך אין כל אישור רפואי לקשר בין המקרים.

 

דוברת משרד הבריאות, עינב שימרון-גרינבוים, מסרה בתגובה: "עד כה יש שני מקרים שאובחנו בוודאות ועוד 8 מקרים חשודים. אין חובה לסגור

בית ספר או כיתה, בין אם מדובר במקרה יחיד או במקרים רבים של תחלואה, זאת לנוכח העובדה שמדובר במחלה קלה". ממשרד החינוך טרם התקבלה תגובה. 

 

עד כה אובחנו בישראל 271 חולים בשפעת החזירים. ביום שישי אובחנו 39 חולים חדשים והיום אובחנו עוד 13 חולים חדשים. מנתוני ארגון הבריאות העולמי עולה כי נכון ליום שישי אובחנו 44,287 מקרי תחלואה ו-180 מקרי תמותה משפעת החזירים ברחבי העולם.

פורסם לראשונה 20/06/2009 22:34

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
39.5 מעלות חום בבית. ארכיון
צילום: AFP
מומלצים