שתף קטע נבחר

ריבלין שוקל: החוקים הבעייתיים לא יובאו להצבעה

ל-ynet נודע כי יו"ר הכנסת שוקל לדחות את ההצבעה על החוקים השנויים במחלוקת. ריבלין אמר בשיחות סגורות: "אני לא יכול לעמוד מנגד ולראות את התבזותה של הכנסת". לבני שוחחה בטלפון ביום חמישי עם ריבלין וקראה לו לפעול לפתרון המשבר

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אולי לא יאהב לשמוע את זה, אבל יו"ר הכנסת, חבר הכנסת ראובן ריבלין, שוקל שלא להעלות ביום שני את החוקים השנויים במחלוקת להצבעה, בניגוד לרצון הממשלה. ל-ynet נודע אמש (שבת) כי בעקבות המתח הגואה בין האופוזיציה לקואליציה בכנסת, שוקל ריבלין בכובד ראש לדחות את ההצבעות באותם חוקים.

 

בשבוע שעבר כבר התקיים דיון בהצעת החוק, ועל פי תוכנית הקואליציה הן היו אמורות לבוא להצבעה ראשונה ביום שני הקרוב. לדברי גורמים ששוחחו עם ריבלין במהלך השבת, הוא אמר להם כי בכוונתו להשתמש בכוחו כיו"ר הכנסת כדי "לדחות את העלאת הצעת חוק עד להרגעת הרוחות בכנסת".

 

ריבלין אמר בשיחות סגורות: "למרות התנהגותה החמורה של האופוזיציה ועל אף שבירת הכלים החמורה שנקטה, אני לא יכול לעמוד מנגד ולראות את התבזותה של הכנסת". עם זאת, אם תתבקש הממשלה להעלות להצבעה את חוק סלומיאנסקי, מתכוון ריבלין לאפשר זאת.

 

בשיחות הסגורות הוסיף ריבלין כי הוא מסתייג מהחוקים הללו, "אני רואה בהם שינוי של כללי המשחק תוך כדי המשחק".

 

בלשכת נתניהו סרבו להגיב באופן רשמי לידיעה. אולם, גורמים בסביבתו של ראש הממשלה אישרו, כפי שפורסם ב-ynet ביום חמישי, כי קיימת מתיחות בין ראש הממשלה ליו"ר הכנסת.

 

במקביל, ביום חמישי בערב שוחחו בטלפון יו"ר הכנסת ויו"ר מפלגת קדימה, חברת הכנסת ציפי לבני. לבני אמרה לריבלין: "חוק מופז לא מטריד אותי. המאבק הוא לא עליו, הוא רק דוגמה נוספת שמבטאת את האבסורד של הממשלה הזו, ויש כמוהו יותר מדי דוגמאות". לבני אמרה עוד לריבלין שהיא מצפה ממנו לפעול לפיתרון המשבר.

 

בימים האחרונים עלתה המתיחות בין הקואליציה לאופוזיציה, שהחרימו דיונים במליאה ובוועדות הכנסת. ביום חמישי למשל שלושה חברי

 כנסת מהאופוזיציה פתחו בשירה בציבור במהלך דיון ממושך, התעלמו מהוראות יו"ר הישיבה - והורחקו בכוח על-ידי הסדרנים.

 

במהלך דיון בוועדת הכנסת על חוק ההסדרים שלף ח"כ עתניאל שנלר (קדימה) מילות שיר מהכיס והחל לשיר למיקרופון. השיר שנבחר היה "ארץ". במהלך השירה של חברי הכנסת, מחה ח"כ אחמד טיבי ואמר שהשיר שלו הוא "בילאדי בילאדי" ("ארצי" או "מולדתי" בערבית). שניים מחבריו לסיעה של שנלר - יואל חסון ונחמן שי - הצטרפו אליו לשירה. הם התעלמו מהוראות יו"ר הישיבה, יו"ר הקואליציה ח"כ זאב אלקין (ליכוד), שדרש מהם להפסיק לשיר. 


פורסם לראשונה 20/06/2009 22:49

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ריבלין. לא יכול לעמוד מנגד
צילום: גיל יוחנן
לבני. לא נגד חוק מופז
צילום: דודי ועקנין
מומלצים