שתף קטע נבחר

למה התכוון נתניהו? "עדיין לא הכי גדולים בכנסת"

גורמים בליכוד טענו כי רה"מ התכוון לרמוז שהוא מעוניין בקידומו של "חוק מופז" - אותו עצר בינתיים יו"ר הכנסת ריבלין. חברי סיעת הליכוד מתחו ביקורת על צעדי ריבלין. השר כץ: האם יש לו מדיניות פרטית?

"אנחנו עדיין לא הסיעה הגדולה בכנסת". כך אמר בצהריים (יום ב') ראש הממשלה, בנימין נתניהו בישיבת סיעת הליכוד, ועורר גל של ניחושים בפי שומעיו, לגבי משמעותה של המילה "עדיין" במשפט.

 

גורמים בליכוד טענו כי ראש הממשלה הפריח לחלל חדר הישיבות רמז עבה באשר לקידומו של מה שזכה לכינוי "חוק מופז", שיאפשר לשאול מופז להתפצל בקלות יתר מסיעתו קדימה - ולחבור לליכוד.

 

הצעת החוק - שלא אמורה לעלות בינתיים על סדר יומה של המליאה, בשל החלטתו של יו"ר הכנסת רובי ריבלין - קובעת כי גם שבעה חברי כנסת מסיעה אחת יכולים להקים סיעה חדשה, ולא רק שליש מחברי הסיעה המקורית כפי שקובע החוק הקיים.

 

אחרי שריבלין החליט להעביר בינתיים למליאה רק הצעת חוק אחת ("חוק סלומינסקי") מ"חוקי המשילות" שמעוררים את זעם האופוזיציה, תקפו אותו בחריפות נתניהו וכמה משרי הליכוד.

השר ישראל כץ אמר בישיבת הסיעה: "התנהלותו של ריבלין היא חסרת תקדים. האם ליו"ר הכנסת יש מדיניות פרטית לגמרי? הוא חלק מסיעת הליכוד? נתניהו לא מצפצף על סיעת הליכוד, כפי שעשה שרון. ביבי מקשיב לסיעה, הוא מתייעץ".

 

השר יובל שטייניץ טען ש"זה לא חוקי למנוע העלאה של חוקים". נתניהו אמר על החלטת ריבלין כי " אם השתנו הנסיבות, אנחנו רוצים לדעת מהן".

 

מוקדם יותר אמרה יו"ר סיעת קדימה, ח"כ דליה איציק, כי בעקבות צעדיו של ריבלין היא תמליץ לראשי סיעות האופוזיציה להקפיא את צעדי המחאה שבהם נקטו בימים האחרונים. בהמשך אמנם הודיעו הסיעות על הקפאת המחאה, אך גורמים באופוזיציה אמרו כי זו תחודש אם הצעות החוק השנויות במחלוקת ישובו ויעלו במליאה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. תמיד זה בינתיים
צילום: רויטרס
ריבלין. מתיחות עם חבריו בליכוד
צילום: ג'ורג' גינסברג
לבני ומופז. יתפצלו בעתיד?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים