שתף קטע נבחר

צ'ייני כותב ספר: "הרבה סיפורים שצריך לספר"

"אני רוצה שהנכדים שלי יוכלו לקרוא ולהבין מה עשיתי - ולמה עשיתי זאת", הסביר סגנו של ג'ורג' בוש את החלטתו לגולל את מעלליו בממשל האמריקני משנות ה-60 ועד לאחרונה

סגן נשיא ארצות הברית לשעבר, דיק צ'ייני, יפרסם ספר המבוסס על זכרונותיו. הספר צפוי לצאת בהוצאת "סימון ושוסטר" באביב 2011 - חודשים ספורים אחרי פרסום ספרו האוטוביוגרפי של הבוס לשעבר, ג'ורג' בוש הבן.

 

צ'ייני יגולל בספר את חוויותיו בממשל האמריקני, מאז שכיהן כראש המטה של הנשיא ג'רלד פורד ועד לכהונתו כסגן הנשיא של בוש; ממלחמת ווייטנאם

ופרשת ווטרגייט ועד למלחמת המפרץ הראשונה ומתקפת הטרור ב-11 בספטמבר 2001.

 

"אני משוכנע שיש הרבה סיפורים שצריך לספר", הסביר צ'ייני בן ה-68 את החלטתו לפרסם את זיכרונותיו. "אני רוצה שהנכדים שלי, בעוד 20 או 30 שנה, יוכלו לקרוא ולהבין מה עשיתי, ולמה עשיתי זאת".

 

פרטי החוזה לא פורסמו, אך גורם שהיה מקורב למגעים בין צ'ייני לבין ההוצאה לאור אמר כי סגן הנשיא לשעבר צפוי להרוויח ככל הנראה כ-2 מיליון דולר על כתיבת הספר. הוא כבר החל לעבוד עליו בביתו הסמוך לוושינגטון הבירה, יחד עם בתו ליז.

 

ספרים שפרסמו בעבר סגני נשיאים לשעבר לא הצליחו למשוך תשומת לב רבה, אבל ייתכן שהשפעתו המכרעת של צ'ייני על מדיניות הממשל הקודם תעשה הפעם את ההבדל. צ'ייני נחשב לאדריכל של מדיניות ממשל בוש - מהמלחמה בעיראק ועד הטיפול בחשודים בטרור. שיעורי התמיכה בו אמנם נמוכים במיוחד, אבל הוא צבר אוהדים שמוכנים להגן עליו בחירוף נפש. הספר צפוי להתקבל בסקרנות בקרב שני הצדדים.

 

צ'ייני מתח לאחרונה ביקורת חריפה על הממשל הנוכחי וטען כי ברק אובמה פוגע בביטחון ארה"ב. הוא גם הביע התנגדות לתוכנית לסגור את מתקן הכליאה בגואנטנמו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החיים שאחרי הבית הלבן. צ'ייני
צילום: AP
מומלצים