שתף קטע נבחר

שרת הקליטה נגד הסוכנות: הם פשטו את הרגל

בנאום בפני חברי הנאמנים של הסוכנות היהודית, אמרה השרה לנדבר: "לאחרונה נראה לנו שהסוכנות היהודית איבדה את הצפון, מטשטשת תחומים, הורסת ורומסת ברגל גסה הבנות וסדרי עבודה שהונחו לפני עשרות שנים"

מתקפה חריפה של שרת הקליטה על הסוכנות היהודית: השרה סופה לנדבר אמרה הבוקר (יום ד'): "הסוכנות היהודית שברה את הכלים ולאחרונה ביצעה מהלכים חד-צדדיים, שהתועלת היחידה בפעילות זו היתה פופולריות זולה". בכך הגיבה על הידיעות שהסוכנות צימצמה את פעילותה בחבר המדינות ומתפארת בעלייה שמגיעה מאירופה.

 

בנאום בפני חבר הנאמנים של הסוכנות היהודית, טענה שרת הקליטה שלדעתה הסוכנות היהודית פועלת יותר למען התקשורת ולא למען העולים החדשים.

 

היא גם טענה שהסוכנות היהודית מבצעת מהלכים בלי להתייעץ עם גורמים ממשלתיים. "לאחרונה נראה לנו במשרד לקליטת עלייה שהסוכנות היהודית איבדה את הצפון, מתכחשת לאמנה החתומה בין מדינת ישראל לסוכנות היהודית, מטשטשת תחומים, הורסת ורומסת ברגל גסה הבנות וסדרי עבודה שהונחו לפני עשרות שנים".  

 

לדעת לנדבר, קיים עדיין פוטנציאל עצום בהבאת עולים ממדינות ברית המועצות לשעבר. היא הטיחה ביקורת בהבטחות הסוכנות לעולים ואי ביצוען - לטענתה - עם הבאתם ארצה. "הסוכנות היהודית רוקנה מתוכן את המערכת להכשרת העולים לישראל, מתוך עשרות שליחים בחבר המדינות ירד מספרם לבודדים. אני מתריעה בפניכם, מצב זה מצעיד אותנו במורד מסוכן. הסוכנות היהודית איבדה את הדרך ופשטה את הרגל".

 

גזבר הסוכנות היהודית, חגי מירום, הביע הסתייגות מהביקורת החריפה. "המצב הכלכלי העולמי והירידה בהיקף התרומות כופים על הסוכנות היהודית תהליך מקיף של התייעלות וצמצום". הוא הודיע שייזום דיונים מעמיקים נוספים לגבי פעילותה של הסוכנות היהודית בחבר המדינות. "אני מצטרף לקריאתה של השרה סופה לנדבר להרחבת מקורות המימון של הסוכנות היהודית למען עידוד העלייה ולשיפור קליטתה". לדבריו, הסוכנות היהודית מברכת את השרה על מאמציה לחזק את הקשר בין ממשלת ישראל לבין הסוכנות היהודית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השרה לנדבר. טענות נגד הסוכנות
צילום: גיא אסיאג
מומלצים