שתף קטע נבחר

ה"ערבוש" הגיע לכנסת: כמו "יהודון מסריח"?

ח"כ טיבי העלה לדיון את התבטאותו של השר לבטחון פנים אהרונוביץ', ששוב התנצל. יו"ר הכנסת ריבלין הגן עליו: "הוא לא אמר 'ערבוש מסריח'"

הדי התבטאותו של השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', שכינה סוכן משטרתי "ערבוש אמיתי" משום שהיה מלוכלך, הגיעו היום (ד') למליאת הכנסת. ח"כ אחמד טיבי העלה שאילתא בנושא, הזכיר את דברי אנשי המשטרה ב-ynet שהגנו על השר - וסחט ממנו עוד התנצלות.

 

"ההתבטאות הזו היא התבטאות בעלת אופי גזעני ופוגע, ומעליבה קולקטיב שלם", אמר טיבי ושאל: "האם אתה חושב שהיא התבטאות גזענית, והאם אתה חושב שראוי שקציני משטרה ישתמשו באותו מטבע לשון?".

 

השר אהרנוביץ השיב במליאה: "כפי שאמרתי עוד באותו היום, ההתבטאות לא הייתה במקומה. התנצלתי על דבריי ואני מוכן לנצל מעמד זה על מנת להתנצל בשנית, ולהגיד כי לא היו בדבריי כדי לפגוע או לזלזל בכבודו של אף אדם. אני פונה לציבור הערבי ומבקש לומר כי אין באמירה זו כדי להעיד על השקפותיי ותפיסת עולמי".

 

טיבי לא ויתר: "נגיד ששר לביטחון פנים בצרפת או בגרמניה היה מגיע היה אומר למישהו: 'אתה יהודון מסריח', מה דעתך? מה הייתה עושה ממשלת ישראל במקרה זה?".

 

בשלב זה נחלץ יו"ר הכנסת ראובן ריבלין להגנת אהרנוביץ' ואמר: "נדמה לי שכבוד השר לא השתמש במילה 'ערבוש מסריח'. אני מציע לחזור מהדוגמה". טיבי התעקש שזו הדוגמה המדויקת, כי "ההקשר היה של לכלוך".

 

ח"כ אופיר פינס ביקש לדבר אף הוא, "כדי שלא יחשבו שמדובר בעניין של חברי הכנסת הערבים בלבד", והסביר כי "אמירות בעלות אופי גזעני זה לא רק עניין של המיעוט". עם זאת ציין כי הוא מאמין לדבריו של השר, שבעצמו כבר איבד סבלנות: "אני חוזר, ההתבטאות לא הייתה במקומה, התנצלתי, אין צורך להתנצל על התנצלות על התנצלות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהרונוביץ' בסיור. "לא לזלזל באף אדם"
צילום: גיל יוחנן
טיבי. מה היה קורה באירופה?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים