שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מופז: מי שלא ייכנס לממשלה, יוביל לפילוג
  בנאום בכנס מנהיגות בתל חי, התווה השר לשעבר, שאול מופז, את דרכה של קדימה חזרה לממשלה: "במצב בו יתקיים אופק מדיני רוב חברי סיעת קדימה יירצו להיכנס לממשלת אחדות, ומי שלא יירצה, הוא זה שיפלג את קדימה"

  השר לשעבר, שאול מופז, רוצה להכניס את קדימה לממשלת נתניהו, ומזהיר כי "במצב בו יתקיים אופק מדיני רוב חברי סיעת קדימה יירצו להיכנס לממשלת אחדות, ומי שלא יירצה, הוא זה שיפלג את קדימה. איני מתכוון לתת יד לפילוגה של קדימה, אלא להובילה לאחדות". הוא דיבר הבוקר (יום ה') בכנס מנהיגות לזכרו של איתן בלחסן במכללת תל חי.

   

  הוא דיבר על חזונו לשתי מדינות, שעליו ניתן להגיע להסכמה בין נתניהו לקדימה: "התהליך היישומי של חזון שלום צריך להיות מותאם למציאות האזורית והגלובלית המשתנה, בעת הזו יש צורך ביישות פלסטינית בגבולות זמניים שאחרי פרק זמן תהפוך לגבולות קבע. ניתן ליישם זאת תוך שנתיים בהן יש צורך לדון על הסכמים ביטחוניים ותוך שלוש שנים להגיע להסדר של גבולות קבע למדינה הפלסטינית".

   

  הוא דיבר על האחריות הלאומית, המחייבת את קדימה: "קודם כל המדינה, אחר כך המפלגה, ולבסוף האני מחייבת את קדימה להיכנס לממשלה שתאמץ לעצמה את הדרך המדינית שאני מתווה. קבלת התוכנית ואימוצה על-ידי ממשלת ישראל הנוכחית היא תנאי לכניסת קדימה לממשלה. אתבע מנתניהו לבצע את התוכנית ומלבני להיכנס לממשלת אחדות אם התוכנית תיושם וכמובן תהיה מגובה בהסכמים בינלאומיים. אם ביבי יילך בדרך זו, אני מתחייב שתנועת קדימה תאסוף את מוסדותיה ואני אוביל אותה לתוך הממשלה למען התהליך המדיני".

   

  מופז אמר כי "שאיפתו של נתניהו לפלג את קדימה ושל ציפי לבני לנפילת הממשלה אינה שאיפתי. מדינה ישראל זקוקה בעת הזו ליציבות שלטונית על מנת להניע תהליך של שלום. ממשלה שתאמץ את תוכניתי המדינית ואת תוכניתי לשינוי שיטת הממשל תזכה לראות את קדימה בממשלת אחדות. טובת המדינה היא שעומדת לנגד עיניי, ולא שיקולים אחרים. נבחרנו בכדי להנהיג את המדינה, ולא למען אינטרסים אישיים". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מופז ולבני. פילוג באופק?
  צילום: ירון ברנר
  מומלצים