שתף קטע נבחר

נתניהו לאופוזיציה: אירופה איתי - עכשיו תורכם

ראש הממשלה קורא לאופוזיציה "לגלות אחריות" ולתמוך בעקרונותיו המדיניים, שלדבריו - זוכים לתמיכה רחבה בציבור והתקבלו ב"אוזן קשבת" באירופה. ואף מילה על ההתנחלויות

רמז למחנה מופז בקדימה? ראש הממשלה בנימין נתניהו ממשיך לנסות לקרב אליו ח"כים מהמפלגה הגדולה בכנסת, ויוצא הבוקר (א') בקריאה גלויה לאופוזיציה "לגלות אחריות" ולהתייצב מאחורי העקרונות המדיניים שהציג במסעו בשבוע שעבר באירופה, שלדבריו - "התקבלו באוזן קשבת".

 

הוא מנה את אותם עקרונות - הכרה במדינה יהודית, מדינה פלסטינית מפורזת, ערבויות ביטחוניות בינלאומיות, פתרון בעיית הפליטים מחוץ לישראל וסוף הסכסוך - אך נמנע מלהזכיר את סוגיית המחלוקת העיקרית בין ישראל לאירופה, לארה"ב ולקהילה הבינלאומית כולה - המשך הבנייה בהתנחלויות.

 

יוזכר כי גם בעניין הבנייה בהתנחלויות כבר זכה נתניהו לתמיכתו של חבר בולט אחד בקדימה - ח"כ עתניאל שנלר, שקרא ביום חמישי לתמוך מהאופוזיציה "במאבק של הממשלה באמריקנים ובעולם בכל הנוגע לגידול הטבעי". זאת, שעות לאחר שמספר 2 במפלגה, שאול מופז, התווה את דרכה של קדימה חזרה לממשלה.

 

"חזרתי ביום חמישי מסבב פגישות חשוב בפריז וברומא עם מנהיגי איטליה וצרפת", אמר הבוקר ראש הממשלה בפתח ישיבת השרים. "הצגתי בפניהם את העקרונות שלנו לשלום וביטחון, בהמשך לנאומי בבר-אילן, וביקשתי לשכנע שזו הדרך הצודקת, הנכונה והמעשית להשיג הסדר בינינו לבין הפלסטינים. מצאתי אוזן קשבת לעקרונות כשהצגנו אותם, וראיתי שיש נכונות בינלאומית אמיתית לקבל אותם כיסודות לשלום". 

 

נתניהו מנה את העקרונות: "א. הכרה פלסטינית מפורשת במדינת ישראל כמדינת העם היהודי. ב. מדינה פלסטינית מפורזת שבה יינתן בין היתר מענה לכל צורכי הביטחון של ישראל. ג. ערבות בינלאומית לכל הסיכומים הללו. ד. פתרון בעיית הפליטים הפלסטינים מחוץ למדינת ישראל. ה. ההסכם עם הפלסטינים הוא סוף הסכסוך כדי שהפלסטינים לא יעלו תביעות נוספות בהמשך הדרך".

 

עוד אמר ראש הממשלה: "העקרונות מבטאים הסכמה רחבה מאוד בציבור הישראלי. אני קורא לאופוזיציה לתת תמיכה רחבה לעקרונות אלה. אופוזיציה אחראית נותנת גיבוי ואני מצפה מחברי האופוזיציה האחראים להתייצב מאחורי עקרונות אלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יסודות לשלום: נתניהו
צילום: דודי ועקנין
מומלצים