שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מי גונב את כבלי התקשורת של הרכבת?
  ל-ynet נודע כי בסוף השבוע האחרון נגנבו כבלי תקשורת של רכבת ישראל, ובעקבות זאת חלו שיבושים בתנועת הרכבות באזור הדרום. עוד נודע כי לפני שבועיים, אירע מקרה דומה באיזור דבירה שבדרום. רכבת ישראל: "למרות סמיכות הזמנים, אין מדובר באירוע שכיח"

  הדרום הפרוע: תנועת הרכבות באזור הדרום שובשה בסוף השבוע, לאחר שאלמונים גנבו כבלי תקשורת של רכבת ישראל. ל-ynet נודע כי בסוף השבוע האחרון, בלילה שבין שישי ושבת, גנבו אלמונים מאות מטרים של כבלי תקשורת, המשמשים את רכבת ישראל לפיקוד ובקרה של תנועת הרכבות באזור הדרום. הכבלים נגנבו בקטע המסילה שבין קריית-גת ואחוזם, וכתוצאה מכך נגרמו איחורים בלוחות הזמנים של כמה רכבות נוסעים.

   

  על-פי המידע שהגיע ל-ynet, זהו מקרה שני בתוך פחות מחודש של גניבת כבלי תקשורת השייכים לרכבת: ביום שבת לפני כשבועיים נגנבו כבלים באורך כמה עשרות מטרים, באזור דבירה שבדרום. על-פי הערכות, כבלי התקשורת - העשויים נחושת - נגנבו על-ידי סוחרי מתכות הפועלים באזור.


  גנבי המתכת פוגעים בלוחות הזמנים של רכבת ישראל? (צילום: גלעד קוולרצ'יק) 

   

  ברכבת ישראל אישרו כי לאחרונה אירעו שני מקרים של גניבת כבלי תקשורת, ששיבשו את תנועת חלק מהרכבות באזור. בחברה ציינו כי לא מדובר בתופעה שכיחה, והוסיפו כי בעקבות המקרים הוגשה תלונה למשטרת ישראל, ותוגברה פעילות האבטחה באזור.

   

  1,000 ק"מ מסילות

  מקורות ברכבת ישראל אומרים היום (א') ל-ynet כי גניבת כבלי התקשורת פוגעת בתנועת הרכבות, וגורמת לעיכובים בלוחות הזמנים של הרכבת. זאת, מאחר שגניבת הכבלים משבשת את יכולת מרכז הבקרה החדש של הרכבת, "משואה", לפקח על תנועת הרכבות באזור שבו אירעו מקרי הגניבה. על-פי המקורות, השיבושים בתקשורת מחייבים את רכבת ישראל להפעיל נהלים מיוחדים, המאטים את תנועת חלק מהרכבות ויוצרים עיכובים בלוחות הזמנים.

   

  יש לציין כי יכולתה של רכבת ישראל להתמודד עם מקרי גניבות מסוג זה מוגבלת. עם כ-1,000 ק"מ של מסילות ברחבי הארץ, החברה אינה יכולה ליצור "שטח סטרילי" לכל אורך המסילות. כדאי גם לזכור כי רוב המסילות של הרכבת אינן מגודרות, ולמעשה חסרות אמצעי אבטחה אפקטיבית.  

   

  "אין מדובר באירוע שכיח"

  ברכבת ישראל מציינים כי בעקבות האירוע בסוף השבוע האחרון, נגרמו איחורים שנעו בין שש ושמונה דקות לשלוש רכבות נוסעים. בתגובת החברה, נאמר כי "ביום שבת האחרון נגנב כבל תקשורת באורך של כ-100 מטר, ולפני שבועיים נגנב כבל נוסף, באורך 25 מטר". עם זאת, ברכבת אומרים כי "שני אירועים אלה הם האירועים המשמעותיים היחידים שקרו השנה, ולמרות סמיכות הזמנים, אין מדובר באירוע שכיח".

   

  בהתייחסם להשפעת הגניבות על תנועת הרכבות, אומרים ברכבת כי "במקרים אלו, מערך הרכבת לא 'נעלם' ממסכי הבקרה, אך מופיע חיווי המעיד על תקלה.
  על מנת להעביר את הרכבות בבטחה, פועלים אנשי הרכבת על פי נהלים לתפעול רכבות במצב לא תקין. יש לכך השפעה על דיוק הרכבות, ואכן בשל גניבת הכבלים נגרמו איחורים שנעו בין שש לשמונה דקות, לשלוש רכבות נוסעים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מנכ"ל הרכבת, יצחק הראל: הנחה לתגבר את פעילויות האבטחה באזור
  צילום: ישראל הדרי
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים