שתף קטע נבחר

משרד התקשורת - הגנו על Skype

איגוד האינטרנט הישראלי מבקש ממשרד התקשורת למנוע מחברות הסלולר את חסימת ה-Skype בטלפונים חכמים, כמו גם יישומים אחרים. חברות הסלולר נוהגות לחסום את Skype כדי למנוע אובדן הכנסות משיחות קוליות

איגוד האינטרנט הישראלי קורא למשרד התקשורת: "שמרו על ניטרליות הרשת והקפידו שספקי שירותי תשתית לא יחסמו או יאטו העברת תכנים מסויימים", כך מסר בהודעה לתקשורת היום (א').

 

בעקבות פרסומים המתייחסים לכך שחלק מחברות הסלולר מחתימות לקוחות על סעיפים המתירים לחברה לחסום, או להאט העברת תכנים דוגמת שימושי Skype, קורא האיגוד למשרד התקשורת להקפיד על עיקרון ניטרליות הרשת, לפיו אין על הספקיות להתערב בתכנים שעוברים דרך צינורותיהן, משיקולים מסחריים או אחרים.

 

איגוד האינטרנט הישראלי הוא עמותה בלתי תלויה, הפועלת ללא מטרות רווח לקידום האינטרנט. האיגוד פנה למשרד התקשורת בקריאה לבחון מקרוב את מדיניות האפליה, לכאורה, הקשורה בהעברת תוכן, הנהוגה על ידי ספקי תשתיות התקשורת. האיגוד טוען כי חברות סלולר נוהגות לחסום או להאט העברת תכנים מסויימים, כמו יישומי VoIP (כמו תוכנת השיחות Skype) ושיתוף קבצים."פעולה מהסוג המדובר פוגעת בצרכנים ובעקרון חופש הביטוי והתחרות", מזהיר האיגוד.

 

להערכת איגוד האינטרנט, קיים חשש כי חברות השולטות בתשתיות יפגעו במשתמשי הקצה ובתחרות בשוק. כך למשל, ספק תקשורת עשוי להאט את קצב העברת הנתונים מאתרי חברה מתחרה אל לקוחותיו. גישה נייטרלית תבטיח את שימור הכוח והאוטונומיה של משתמש הקצה ותצמצם את כוחן של החברות הגדולות באינטרנט.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים