שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מכבי מחזרת אחרי החרדים: רופא בחינם בשבת

  תושב קרית-גת המבוטח במכבי ונזקק לרופא בשבת משלם למוקד פרטי, ומשלם כ-500 שקל אם הוא הולך ישירות לביה"ח. שכנו החרדי הולך למרפאת הקופה ולא משלם שקל. למה? תושבי העיר שואלים אותה שאלה, אך באופן רגוע קצת פחות

  החיזורים של קופות החולים אחר הלקוחות הפוטנציאלים ידועים, אך השיטות והפעולות בקרב הזה דווקא מצליחות להפתיע ולהרגיז בכל פעם מחדש. מגזר צרכנים מבוקש בקרב הזה הוא הציבור החרדי. כדי לזכות בו, קופ"ח מכבי נקטה פעולות שהצליחו לעצבן מאוד לקוחות שאינם חרדים בקרית-גת.

   

  חברי מכבי הנזקקים לטיפול רפואי מעבר לשעות הפעילות הרגילות, כלומר בערבים ובסופי שבוע, משלמים כסף בעבור ביקור במוקד רפואי פרטי שמתקשר עם הקופה. אבל לחרדים בקרית-גת מציעה הקופה שירות נוח ובחינם - רופא נוכרי בסניף מכבי, כך שהחבר החרדי לא נאלץ לדאוג לסידורי הגעה למוקד הפרטי, וחשוב הרבה יותר, גם לא נאלץ להוציא שקל מכיסו.

   

  חברי הקופה שאינם חרדים כלל לא ידעו על קיומה של המרפאה. הדבר לא פורסם, ובציבור החרדי נודע הדבר מפה לאוזן. המרפאה הוקמה ופועלת על חשבון כספי הקופה שכל המבוטחים מעבירים אליה את כספם בדרכים שונות, אך עד כה מיעוטם זוכים ליהנות משירותיה.

   

  קופות החולים מחויבות לתת שירות רפואי גם בסופי שבוע ובחגים, והעניין נמצא גם באחריות הרשות המקומית. על פי רוב, קופות החולים במרבית חלקי הארץ מפנות את החברים למוקד רפואי פרטי, שבו הם משלמים 80-60 שקל בעבור ביקור, והכסף לא מוחזר להם לאחר מכן.

   

  במקרים רבים מעדיפים המבוטחים לנסוע לבית החולים בלי הפניה של רופא, תוך שהם מסתכנים בכך שיחויבו בתשלום של כ-500 שקל שלא יוחזר להם, אם המטופל לא אושפז לבסוף.

   

  "אנחנו מוצאים עצמנו בסופי שבוע ובחגים בבעיה אמיתית, כי גם המוקד הרפואי לא פתוח 24 שעות, ועושים סלטות באוויר כדי למצוא פתרון לבעיות אקוטיות", אמר ל-ynet תושב קרית-גת שמבוטח במכבי. "הקופה פותחת לחרדים שירות מיוחד עם רופא גוי שעולה בוודאי הון - זו חוצפה של ממש".

  מבוטח אחר אמר: "אני מברך את מכבי על היוזמה וההבנה של הציבור, אבל למה רק למגזר אחד? מה, אנחנו משלמים פחות, או שווים פחות?"

   

  חיסכון של מאות שקלים למבוטח 

  התשובות לשאלות הללו מתרכזות בסופו של דבר - כמו תמיד - בכסף. באחרונה נכנסה קופת חולים מאוחדת בצעד מסיבי לקריה החרדית, והעבירה אליה מבוטחים רבים, תוך שהיא מבטיחה שירותים טובים בהרבה מאלו שקיבלו בקופות אחרות. נדגיש כי כל מבוטח - משמעותו תקציב נוסף לקופה. משפחות רבות במגזר החרדי מרובות ילדים, ולכן העניין הכלכלי משתלם במיוחד בקרב קהילה זו.

   

  נראה שקופ"ח מכבי החליטה שלא להרים ידיים במאבק השיווקי מול מאוחדת, והחלה לחזר אחרי החרדים במרץ רב. שוב הוכח איזה כוח צרכני מצוי אצל קבוצות הומגניות, ועד כמה חלק הארי בציבור הכללי לא מודע לכך. די בכך שמבוטח חרדי שמעוניין להגיע לחדר המיון יצטייד בהפניה מהרופא הנוכרי - וכך יחסוך מאות שקלים, בניגוד למצב שבו מצוי המבוטח שאינו חרדי.

   

  ממכבי נמסר בתגובה: "מרפאת הרופא העצמאי הפעילה בימות השבוע, וכן שירות רופא נוכרי במשך מספר שעות במהלך שבתות ובחגים, נפתחו על מנת לתת מענה לאוכלוסייה הסובלת מקשיי ניידות וכמובן להקל בסיוע רפואי בשבתות. השירותים פתוחים לכלל חברי מכבי ולא רק לתושבי השכונה. לאחר תקופת הרצה, במהלכה נבחן השירות של רופא נוכרי והיכולת שלנו להתארגן כדי לתת אותו בקביעות לאורך זמן, יפורסם בקרוב במדריך השירות של מכבי, כמקובל".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  שלט בכניסה למרפאה החדשה
  צילום: טובה דדון
  מומלצים