שתף קטע נבחר

חום והצתות: מאות דונמים עלו באש בגליל

כבאים בגליל המערבי ובגליל העליון, בסיוע מטוסי כיבוי ויערני קק"ל, מנסים להשתלט על הלהבות בעשרות מוקדי שריפות. המשטרה עצרה שני חשודים בהצתה

מי מצית שריפות בצפון? שרותי הכבאות פועלים היום (ד') בכוחות מתוגברים על מנת להשתלט על דליקות בשטחים פתוחים וביערות. מחקירה ראשונית עולה כי חלק גדול מן השריפות, נגרמו מהצתות מכוונות. מזג האוויר השרבי מקשה על הכבאים להשתלט על הלהבות.

 

שירותי הכבאות בגליל המערבי מדווחים כי מאז אתמול הם טיפלו ב-25 מוקדי אש, בהם נגרם נזק לחורש טבעי. בגליל העליון מטפלים הכבאים מאז שעות הבוקר בשריפת מתבן בקיבוץ כפר גלעדי ובמוקד אש נוסף שגרמה אותה שריפה והביאה לחסימת כביש 90 לתנועה, בין צומת תל-חי למטולה.


שריפה בכפר גלעדי (צילום: אביהו שפירא)

 

אמש טיפלו כבאי הגליל העליון בשמונה מוקדי אש בצפת והיום הם נקראו לטפל בשני מוקדים, האחד ביער פשחור ליד אזור התעשייה בצפת וביער ביריה.

 

דובר שרותי כבאות גליל עליון-גולן, יאיר אלקיים, אמר ל-ynet: "הצוותים פועלים בסיוע מטוסי כיבוי, יערני קק"ל ופקחי רשות הטבע והגנים. במקרים רבים, ריבוי של מוקדי האש מעיד על כך כי לא רק מזג האוויר הוא הגורם, אלא גם יד מכוונת.

זמן קצר לאחר שמשתלטים על מוקד אחד, כבר מוזעקים הכבאים על ידי אזרחים למוקדים אחרים, שלעיתים מסכנים בתי מגורים, מצבורי גז ובתי עסק. עד כה בנס איש לא נפגע מגל השריפות".


שריפה בצפת (צילום: שרית תמיר)

 

בשרותי הכבאות מעריכים כי מאות דונמים של יערות, צמחייה, חורש טבעי וקוצים עלו באש ביממה האחרונה. בשל מזג האוויר החם קיים חשש כי גל השריפות עדיין רחוק מסיום. שרותי הכבאות פונים למי שמגיע לשמורות, ליערות ולפארקים להקפיד על כללי בטיחות באש ולדווח במועד על כל שריפה או מוקד אש בו הם מבחינים.

 

במקביל, עצרה משטרת מרחב גליל צעיר כבן 20, תושב צפת, בחשד למעורבות בשריפה שפרצה ביער פשחור. במשטרה יבדקו האם הצעיר מעורב במקרים נוספים שאירעו בימים האחרונים. בנוסף נעצר גבר כבן 30 מדליית אל-כרמל בחשד שהצית אתמול כמה שריפות ביערות הכרמל. משירותי הכיבוי נמסר כי שמונה שריפות שונות שפרצו באזור כילו 40 דונם יער.

 

בהכנת הידיעה השתתף אחיה ראב"ד
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האש בכפר גלעדי
צילום: אביהו שפירא
נלחמים בעשן בצפת
צילום: אביהו שפירא
מומלצים