שתף קטע נבחר
באדיבות global art village

מיהם האנשים שמנהלים את העולם?

קבוצה של אנשים בעלי כוח בלתי נתפס נפגשים אחת למספר חודשים ומדברים. איך זה בעצם משפיע עלינו? האם בכלל שמענו פעם עליהם? אנרכיסט סמוי אורח קורא לנו לעצור, לבדוק ולחקור ואז לצאת ולהפגין

יש מילים שאסור לומר. פעם, היה אסור לקרוא לאל בשמו. היום אסור לקרוא לבן אדם בלי תעודה מתאימה דוקטור. הכל תלוי היום בקונוטציה ומלווה בתקינות פוליטית, חנפנות וצביעות. מילים גסות, על פי הגדרתן הישנה, נשפכות היום מעל דפים ומסכים. ביטויים יום-יומיים שזורים בזנות. ובעצם, מה יותר מתאים מזה? כולנו זונות. של המדינה, של הממשל, של הבנקים ושל התאגידים. כולנו קמים בבוקר, מצחצחים שיניים, ומקדישים את החלק הארי של חיינו לכל המרבה במחיר. המטרה? פעם אמרו "המטרה מקדשת את האמצעים". מי בכלל יודע להבחין היום בין מטרה לאמצעים? בין אושר לעושר? בין חופש לחיים?

 

לטורים קודמים של האנרכיסט הסמוי:

מיומנו של אנרכיסט סמוי

האנרכיסט הסמוי בביקור שורשים בירושלים

אנרכיסט סמוי אורח - אנרכיסט ערבי

אדם לאדם מחשב 

 

פעם, היו צריכים לכבול עבדים בשרשראות ברזל בכדי שלא יברחו. היה צורך בהעסקת

"מנהלי עבודה" בכדי לפקח על העבדים. היום צריך להעסיק פקידים בבנק. היום כובלים עבדים בחוב. חוב אשר, אם לא יצייתו לכללי המדינה והממשל, ימנע מהם קורת גג וארוחה חמה. היום, אם עבד מצליח "לברוח", הוא חוזר בשארית כוחותיו ברגע שאוזל ממונו, ה"חופש" שלו. זה כמעט אותו דבר - רק יותר אכזרי. שטיפת המוח אליה אנו נתונים מיום היוולדנו גורמת לנו להאמין כי בלי כסף אין חופש. גורמים לנו להאמין כי בלי סמלי סטטוס כאלו ואחרים לא יכירו בנו, או חמור מכך - לא יכירו אותנו בכלל. נהיה שקופים. המציאות האכזרית היא שהיום זאת אמת. הם הצליחו לגרום לכל כך הרבה אנשים להאמין שזוהי האמת - שאכן הפכה זו למציאות.

 

יש קבוצה של אנשים שקוראת לעצמה "קבוצת בילדרברג". החבורה הזו מורכבת מאספסוף זעום הכולל את עשירי תבל ואת מקבלי ההחלטות הגדולים והמשפיעים בעולם. הם נפגשים, מדברים, משתפים אחד את השני בתוכניות לשנה הבאה, וחוזרים לאחוזה ממנה הגיעו. כשחושבים על זה, מה בעצם כל כך נורא בקבוצה של אנשים בעלי כוח בלתי נתפס הנפגשים אחת למספר חודשים ומדברים? כשחושבים על זה קצת יותר, המפגשים הללו הופכים למפחידים יותר ויותר. להגיוניים יותר ויותר.

 

הם שולטים בכלכלה הן בתקופות שלום והן בתקופות מלחמה


חשדות שקלינטון ובלייר התארחו בפגישות הקבוצה טרם מינויים

 

קבוצת בילדרברג מורכבת מבעלי שליטה בקונצרנים ותאגידים, בעיקר מתחום הכלכלה

והביטחון. הם שולטים בכלכלה הן בתקופות שלום והן בתקופות מלחמה דרך הבנקים והחברות לייצור נשק. בתקופות טובות, הם גורמים לנו להשקיע את מיטב כספנו ועמלנו בשוק ההון החמחקמק, שבדרך פלא ובמחזוריות חסרת רחמים מצטמצם בשעות משבר פעם אחר פעם לאותם ידיים.

 

מחזוריות של התרחבות הכלכלה וצימצומה מאפשר להם לגרוף שוב ושוב את כספי העם לכיסם. בתקופות פחות טובות, מיטב כספנו, דרך המיסים שאנו משלמים, מושקע בציוד מלחמה ובתעשייה הביטחונית בכלל. הם משתפים פעולה, מוכרים נשק מעל ומתחת לשולחן ומנווטים את הכלכלה העולמית כאוות נפשם. הפוליטיקאים? נבחרי הציבור? הם רק פנים הניתנות להחלפה מהירה. כל עוד נמשיך להאמין שהכוח באמת מצוי בידיי ראש ממשלה כזה או אחר, לא נבין מה גדול כוחם של השליטים האמיתיים. כל עוד נאמין שהחדש שונה מקודמו - לא נתהה על פשרה האמיתי של המציאות.

 

אבל אל תאמינו לי. תבררו בעצמכם. תשאלו את גוגל. תחפשו ביו-טיוב. תשאלו את חברים שלכם. אני מתחנן - אל תאמינו לי. תחקרו ותלמדו. ואז תפגינו. אחרי שמספיק אנשים יבינו - ההפגנות יהיו בלתי נמנעות. הן יגיעו מתוך הבנה כי התפיסה שלנו של המציאות היא הונאה אחת גדולה. מעילה חסרת תקדים בחופש שלנו וזכותנו לחירות. השינוי יהפוך למציאות. אז בבקשה - אל תאמינו לי. תסיקו מסקנות בעצמכם לשם שינוי.

 

נפגש בהפגנות.

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אנשי המפתח. כספת בבנק בשוויץ
צילום: רויטרס
צילום: דנה קופל
צילום: איי אף פי
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים