שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  משרד המדע: המנכ"ל מונה בניגוד לחוות הדעת

  בנציבות שירות המדינה זועמים על החלטת השרים היום, לאשר את מינויו של שר–שלום ג'רבי למנכ"ל משרדו של דניאל הרשקוביץ: "פעם ראשונה בתולדות המדינה שהממשלה אישרה מנכ"ל שלא על פי חוות הדעת של ועדת המינויים"

  האם ממשלת ישראל עוקפת את נציבות שירות המדינה? מינויו של שר-שלום ג'רבי למנכ"ל משרד המדע אושר היום (א') בישיבת הממשלה, בניגוד להמלצת ועדת המינויים בראשות נציב שירות המדינה - כך טוענים בנציבות שירות המדינה.

   

  שר-שלום ג'רבי מונה למנכ"ל המשרד בהמלצתו של השר דניאל הרשקוביץ. השר אמר בדיון בממשלה: "המנכ"ל הינו בעל כישורים רבים ועשייה מוכחת. מהיכרותי עימו - אין לי ספק שמינויו כמנכ"ל ייתן תנופה למשרד המדע והטכנולוגיה". מינויו של ג'רבי הוא לשישה חודשים ואז תבציע הממשלה שוב על הארכת כהונתו ללא צורך בעיון מחודש של ועדת המינויים. 

   

  בנציבות שירות המדינה זעמו על החלטת השרים. גורם בכיר בנציבות אמר ל-ynet: "זאת הפעם הראשונה בתולדות המדינה שהממשלה אישרה מנכ"ל שלא על פי חוות הדעת של ועדת המינויים. ועדת המינויים מעבירה חוות דעת לממשלה, אך מעולם לא קרה שהממשלה מינתה את המנכ"ל בניגוד להמלצות הוועדה שבראשותה עומד נציב השירות רב הניסיון והשנים, שמואל הולנדר".

   

  השר הרשקוביץ הציג בפני השרים חוות דעת של המשפטן הפרופסור אריאל בן דור ושל היועצת המשפטית למשרד המדע והטכנולוגיה, הדר פרבר. בהמלצת בן דור נכתב בין היתר: "האיש עומד בכל הדרישות שנקבעו על ידי הממשלה לכללי המינויים - הן הקיימים והן הקודמים, המחמירים יותר מאלה של היום".

   

  עוד טען בן דור בחוות הדעת: "ועדת המינויים לא התחשבה בשורת עובדות ושיקולים

  אשר הוצגו בפניה והתומכים במינוי של ג'רבי. הטעמים שהציגה ועדת המינויים אינם מעוגנים בחוק, בפסיקה, או בכללי המינויים ואף סותרים אותם. לכן מן הדין שהממשלה לא תפעל בהמלצת ועדת המינויים".

   

  בלשכתו של שר המדע הרשקוביץ אמרו עוד שהיועץ המשפטי לממשלה מני מזוז תמך בהצבעה בממשלה בעד מינויו של ג'רבי. ממכתב שהפיץ היועת המשפטי לממשלה מזוז בין השרים, הוא שלל את מינויו של ג'רבי וטען שאינו ראוי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הרשקוביץ. יש מנכ"ל - יש מחלוקת
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים