שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לבני: 100 ימים לממשלה ופני הציבור בקרקע
  בדיון בהצעת אי אמון התייחסה יו"ר האופוזיציה ל-100 הימים הראשונים של הממשלה ואמרה כי הישגו הגדול של נתניהו הוא בכך שנסוג מכל מה שהבטיח. "דבריו לפיהם הביא להסכמה לאומית על שתי מדינות - שיא החוצפה". השר ארדן: לבני - פוליטיקאית שסייעה לשרון להבטיח ש"דין נצרים כדין תל-אביב"

  מאה ימים באופוזיציה - והיו"ר תוקפת את ראש הממשלה: יו"ר קדימה, ח"כ ציפי לבני, אמרה בצהריים (יום ב') במליאת הכנסת כי 100 ימים מאז קמה ממשלת נתניהו והציבור הולך "ופניו כבושים בקרקע בייאוש".

   

  בדיון במסגרת הצעת אי אמון בממשלה אמרה לבני: "100 ימים לממשלה הם לא ימים שבהם הממשלה מבקשת חסד מהתקשורת על כשלונותיה. 100 הימים אמורים להיות ימים בהם הממשלה היא שעושה חסד עם הציבור. זו יכולה להיות תקופה של תקווה ושל התחלות חדשות. ככה זה נראה במדינות אחרות מעבר לים, וככה זה לא נראה בישראל. לא בממשלה הזו. 100 ימי ממשלה בישראל והציבור הולך ופניו כבושים בקרקע בייאוש. כשלי הממשלה חשופים לעיני כל", הוסיפה לבני.

   

  "כשאני שרואה את ההחלטות בתחום המדיני והכלכלי, אפשר כבר לסכם שהישגי ראש הממשלה הם בנושאים בהם נסוג מכל מה שהבטיח קודם... נתניהו אמר אתמול: בפעם הראשונה הבאנו הסכמה לאומית על המושג שתי מדינות לשני עמים. מזל טוב... כשהיינו צעירים היו בדיחות שמתחילות בשאלה 'מהו שיא החוצפה', הטקסט של ראש הממשלה אתמול הוא שיא הציניות – אם לא שיא החוצפה".

   

  את מרבית נאומה הקדישה לבני למתקפה על נתניהו בתחום המדיני: "נתניהו הוא האדם שעד עכשיו היה המכשול לכל הסכמה בעניין זה... האדם שקיבל קולות ערב הבחירות, רק עכשיו לא לפני שנות דור, בטענת שאין דבר כזה שתי מדינות ולא יהיה, ששלח את דובריו וחברי סיעתו לומר שמדובר בסיסמה הזויה".

   

  "שמעתי את נאום בר-אילן ולא ידעתי אם לשמוח... בהתחלה שמחתי שהוא אמר את המילים שאותן אני זועקת שנים כביטוי לאינטרס לאומי ישראלי ראשון במעלה.... אם כי רק בישראל הפוליטיקה יכולה לייצר מצב - והציבור לצערי משלים איתו- שבו מועמדים לראשות הממשלה מפריחים סיסמאות בחירות, טוענים לניצחון 'הדרך' מרכיבים ממשלה על פיה וזורקים את כל המצע עליו נבחרו לפח ההיסטוריה פחות מ-100 ימים לאחר הבחירות", דברי לבני.

   

  "לבני? בדיוק אותה פוליטיקאית"

  השר גלעד ארדן הגיב לדברי יו"ר האופוזיציה בתקיפות: "מדובר באותה פוליטיקאית כששרון השתמש בקולות הבוחרים לשנות את הדרך האידיאולוגית... היא הלכה וסייעה בידו של ראש הממשלה לשעבר לעקור אנשים מבתיהם בניגוד להבטחת הבחירות כאילו 'דין נצרים כדין תל-אביב'. מי שטענה כאן כמה זה לא מוסרי לשנות עמדות אידיאולוגית. זו בדיוק אותה פוליטיקאית. מהיום הראשון תליתם בנו את כל ההרס והחורבן המדיני והכלכלי והחברתי שאתם עצמכם הותרתם".

   

  במהלך ישיבת הממשלה אתמול התייחס

  נתניהו ל-100 הימים הראשונים לכהונתו ובנוסף להתבטאותו המדינית - אותה הזכירה לבני בנאומה - התייחס גם לנושאים כלכליים ולמצב בדרום. "לא היה לנו אפילו יום אחד של חסד, אבל ברוך השם אנחנו לא מתלוננים", אמר. "גיבשנו אחדות לאומית בכלכלה ובשבוע הבא אני מאמין שאנחנו הולכים להעביר בפעם הראשונה בישראל - ונדמה לי שגם ברוב מדינות העולם - תקציב דו שנתי שהוא מרכיב של יציבות באקלים של חוסר יציבות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לבני. לא כמו מעבר לים
  צילום: דודי ועקנין
  לא מתלונן. נתניהו
  צילום: AP
  צילום: גיל יוחנן
  ארדן. לבני סייעה לשרון בעקירה
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים