שתף קטע נבחר

פרקליטי אולמרט: רוצים לדעת במה הוא מואשם

עו"ד יהודה ויינשטיין טוען כי מלבד כותרת כללית וסעיף אישום לא ניתן כלום לפרקליטים - לקראת השימוע שאמור להתקיים בחודש הבא בפרשת ראשונטורס. "מן הראוי שנדע בפירוט במה הפרקליטות מבקשת להאשים את אולמרט כדי שנתכונן"

עוד סיבוב בעימות בין הפרקליטות לראש הממשלה לשעבר: פרקליטו של אהוד אולמרט, עו"ד יהודה וינשטיין, טוען כי עד היום לא הועברה לצוות ההגנה טיוטת כתב אישום בפרשת ראשונטורס ואף מסמך הכולל את פירוט העבירות והמעשים שלכאורה ביצע אולמרט.

 

במכתב ששלח לאחרונה וינשטיין ליועץ המשפטי לממשלה מני מזוז, טען עורך דינו של ראש הממשלה לשעבר כי במכתב שנשלח לפרקליטי אולמרט בנובמבר 2008 נאמר שעיקרי חומר החקירה וכן מסמך הכולל את פירוט החשדות, יועמד לרשות פרקליטיו בהקדם על ידי פרקליטות מחוז ירושלים.

 

"אודה לך אפוא על קבלת אותו מסמך, הכולל את פירוט החשדות, שכן זה טרם הגיע לידינו", כתב וינשטיין למזוז. מזוז טרם הגיב על הפנייה ומקורבי ראש הממשלה לשעבר שאלו - איך אפשר להתכונן לשימוע, שאמור להתקיים במהלך החודש הבא, כאשר הם לא יקבלו את טיוטת כתב האישום וכאשר מלבד כותרת כללית וסעיף אישום לא ניתן כלום לפרקליטים.

 

"מן הראוי כי נדע בפירוט ככל האפשר במה הפרקליטות מבקשת להאשים את אולמרט ובפרטים שבתוך הפרשה, כדי שנוכל להתכונן כראוי לשימוע", אמרו היום (ב') ל-ynet מקורב לראש הממשלה לשעבר.

 

במקביל, כפי שפורסם היום ב"ידיעות אחרונות", הצטרף לצוות ההגנה של אולמרט בפרשת ראשון טורס עו"ד צבי קלנג, מבכירי פרקליטות המדינה לשעבר.

 קלנג נחשב לאחד המומחים הגדולים בפרקליטות בעבירות צווארון לבן בכלל ובעבירת מרמה והפרת אמונים בפרט. לפני כארבע שנים הוא פרש מהפרקליטות, לאחר שבתפקידו האחרון שימש סגן מנהל המחלקה הכלכלית.

 

קלנג הצטרף לצוות לאחר שעו"ד יהודה וינשטיין פנה אליו לפני כמה שבועות וביקש ממנו לבחון את התיק, שנחשב הקשה ביותר מבחינת הפרקליטות כנגד אולמרט. קלנג בחן את ההצעה, עבר על אלפי מסמכים ולאחר שהגיע למסקנה כי בתיק אין כלום כנגד אולמרט, החליט להצטרף לצוות ההגנה. במקביל, טענו מקורבים לצוות ההגנה כי תיק ראשונטורס הינו תיק לא בשל ולא אפוי אשר הוכן בפזיזות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. רוצה לדעת מהן העבירות
צילום: רויטרס
מומלצים