שתף קטע נבחר

עסקת טיעון: הטביעה את בנה ותואשם רק בהריגה

התביעה התקשתה להוכיח כוונה תחילה במעשיה של אולגה בוריסוב, שהטביעה למוות את בנה אלון בן הארבע בים, ולבסוף סיכמה עם ההגנה שהיא תואשם בהריגה ולא ברצח. פרקליטה: "היא טיפלה בו כמו נמר בגור, לא הייתה לה סיבה לרצוח אותו"

הקלה בסעיף האישום: הפרקליטות ופרקליטיה של אולגה בוריסוב, שהטביעה לפני כשנה את בנה אלון בן הארבע, הגיעו להסדר טיעון, לפיו כתב האישום של בוריסוב, תושבת ראשון-לציון, יופחת להריגה, במקום סעיף האישום המקורי - רצח. עוד סוכם כי העונש יינתן לפי שיקול בית המשפט. 

 

לאחר משא ומתן לילי, הגיעו נציגי שני הצדדים להסדר הטיעון - והבוקר (יום ג') הודיעו פרקליטי שני הצדדים להרכב שופטי בית המשפט המחוזי, ובראשם השופטת נורית אחיטוב, כי ההסדר יוצג ביום ראשון. בוריסוב אמנם הודתה בחקירתה במשטרה כי הטביעה את הילד באופן יזום משום שהיווה נטל עליה, אולם בתביעה סברו בכל זאת שיהיה קשה להוכיח כוונה תחילה במעשיה - ולכן העדיפו לחתום על הסדר טיעון.

 

לטענת פרקליטה של בוריסוב, עו"ד יוסי זילברברג, הסיבה להפחתת סעיף האישום הוא מצבה הנפשי של הנאשמת בעת האירוע. "יש לה רקע נפשי קשה", אמר היום. "יש תיעוד על זה. היא ניסתה להתאבד. זה הבן האהוב והיחידי שלה, היא טיפלה בו כמו נמר שמטפל בגור שלו, כך שלא הייתה לה כל סיבה לרצוח אותו". במהלך המשפט טען הסנגור כי בוריסוב שתתה אלכוהול ובלעה כדורים רבים, והדבר פגע בכשירותה הנפשית.

 

אילן יהודה, בעלה של בוריסוב, אמר כי "ההרגשה יותר טובה, כי סוף-סוף מבינים מה המצוקה הקשה. אני מקווה שבית המשפט באמת ירחם עליה ויתחשב באשה האומללה. הנושא הזה הוא מאוד כואב, האמת מאוד כואבת, אני רק מבין שהמצב שלנו לא קל. אנו מקווים לטוב ולהשתקם". 

 

אלון אמר שקר לו, האם השאירה אותו במים

המקרה אירע באוגוסט בשנה שעברה. בוריסוב נעלמה מביתה והותירה אחריה מכתב התאבדות. היא נסעה לחוף בת-ים, והגיעה לשם בסביבות השעה 1:00 בלילה. היא אחזה את הפעוט בזרועותיה בעודו ישן, ונכנסה למים. בשלב זה התעורר הילד והתלונן שקר לו, אולם בוריסוב המשיכה במעשיה, השאירה אותו במים העמוקים ויצאה.

 

אזרחית שראתה את האירוע דיווחה למשטרה, ותוך זמן קצר הוזעקו למקום כוחות הצלה - אולם היה זה מאוחר מדי. בוריסוב, שנותרה במקום, מילמלה דברים חסרי פשר ולבסוף אמרה לאנשים במקום כי הטביעה את בנה. תוך זמן קצר נעצרה.

 

בחקירתה סיפרה שתכננה להטביע את בנה, משום שהיווה נטל. בין היתר, טענה שהוא סבל מעיכוב התפתחותי ומבעיות התנהגות. בחקירה התברר עוד כי כבר כמה חודשים לפני כן, עוד בהיותם ברוסיה, זרקה את הילד מהחלון וגרמה לו לפציעות קשות. האם טענה, מצדה, כי הוא הפיל את עצמו.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולגה בוריסוב בבית המשפט
צילום: אבי כהן
יהודה. "מקווה שבית המשפט ירחם"
צילום: אבי מועלם
אולגה בוריסוב עם אלון
צילום רפרודוקציה: תומריקו
מומלצים