שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ירידה באחוז המשתמשים ב-Internet Explorer
  סטטיסטיקות שנאספו מכשלושה מיליון אתרים קובעות: העולם - ובמיוחד אירופה - נוטש בהדרגה את הדפדפן של מיקרוסופט לטובת Firefox

  נתח השוק של מיקרוסופט בתחום הדפדפנים - בעולם ובצפון אמריקה בפרט - צנח ביולי האחרון, כך לפי חברת המחקר StatCounter האירית. לפי הנתונים שהתפרסמו ב-NewsFactor, הדפדפן Internet Explorer של מיקרוסופט איבד 9.27 אחוז מהמשתמשים ב-11 החודשים האחרונים.

   

  מהבדיקה גם עלה כי הדפדפן החדש של מוזילה, Firefox 3.5, טיפס במהירות יחסית והגיע ל-2.06 אחוז מקהל הגולשים, למרות שהושק רק בשבוע שעבר. חברת מדידה אחרת, Net Applications, ציינה אף היא כי חלים שינויים חדים בשוק הדפדפנים. עם זאת, החברה עדיין מנתחת את הנתונים מחודש יוני האחרון, ולא משחררת אותם בינתיים לציבור.

   

  לפי StatCounter, שאוספת סטטיסטיקות גלישה מיותר משלושה מיליון אתרים, מיקרוסופט ממשיכה לאבד את קהל המשתמשים שלה. נתח השוק של הדפדפנים IE6, IE7 ו-IE8 ביחד עמד על 59.5 אחוז. בצפון אמריקה, הוא ירד מ-67.38 אחוז ל-59.96 אחוז מאז יולי 2008.

   

  Firefox עולה, Safari יורד

  מוזילה שומרת על המקום השני ברשימה, עם נתח שוק של 30.4 אחוז לכל גירסאות הדפדפן Firefox. הנתונים מראים עליה של 4.5 אחוז בשימוש בפיירפוקס בכלל העולם מאז יולי 2008. באירופה, Firefox הולך והופך יותר ויותר בולט: נתח השוק האירופי של הדפדפן של מוזילה עמד על 39 אחוז בחודש שעבר, לעומת 46 אחוז של IE.

   

  Firefox אינו הדפדפן היחיד שצובר תאוצה באירופה: Opera הנורבגית הגיעה לנתח שוק של 8.47 אחוז מהגולשים ביבשת בחודש שעבר, עלייה ניכרת מאז יולי 2008, אז הגיעה רק ל-3.55 אחוז. עם זאת, בשוק העולמי כמעט ולא נרשם שיפור במצבה: ביולי 2008 נרשמו 3.1 אחוזים, ובחודש שעבר - 3.27 אחוזים.

   

  דווקא Safari, הדפדפן של אפל, ירד מ-3.1 אחוז ל-2.94 אחוז בחודש שעבר, למרות ההשקה של גירסת ה-Windows של התוכנה. הדפדפן של גוגל, Chrome, נמצא במקום הרביעי ברשימת הדפדפנים המובילים בעולם, עם 2.83 אחוז מהגולשים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ירידה באחוז המשתמשים ב-Internet Explorer"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים