שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ג'נרל מוטורס החדשה תקבל עוד 20 מיליארד דולר

  תחת בעלות ממשלתית, GM החדשה תזכה למענק אחרון מכספי ציבור: 20 מיליארד דולר. בממשל האמריקני מעריכים: נוכל להנפיק את החברה בבורסה ב-2010

  ג'נרל מוטורס החדשה - נכסי GM פושטת הרגל שאושרו למכירה לידי הממשל האמריקני - תקבל מענק של 20 מיליארד דולר. זאת, כחלק מחבילת הסיוע בסך כ-60 מיליארד דולר, שהובטחה לחברה ערב פשיטת הרגל. לפי הערכות גורם בממשל, GM החדשה תהיה מוכנה להנפקה ציבורית בבורסה בראשית שנת 2010, מה שיאפשר לממשל להחזיר חלק מהשקעת העתק ביצרנית.

   

   

  סטיבן רטנר, ראש צוות הנשיא אובמה לטיפול בתעשיית הרכב, אמר כי הוא משוכנע שהחלטת ביהמ"ש לפשיטות רגל ביום ראשון לאשר את מכירת הנכסים, תעמוד בפני התנגדויות - אם יוגשו. ההחלטה לאשר את הוצאת נכסי GM הריווחיים מהליך פשיטת הרגל, תאפשר למשרד האוצר האמריקני להתמקד בקבלת הנתח שהובטח לו בחברה, 60% - מה שהופך אותה לחברה ממשלתית.


  מטה ג'נרל מוטורס. תזכה לסיוע נוסף, הפעם בסך 20 מיליארד ד' (צילום: AP)

   

  רטנר, בנקאי השקעות לשעבר, אמר כי בכדי שהממשל יבצע הנפקה מוצלחת של מניות GM החדשה, עליו לדאוג קודם לכך שהכלכלה כולה תהיה יציבה. "אני מאמין שזה (ההנפקה) יהיה מתישהו בשנה הבאה", אמר. "אני רוצה לחשוב ולקוות שזה יהיה בחצי הראשון של השנה, אבל לא אנבא שום דבר מדויק". עם זאת, רטנר מבהיר כי הממשל לא ינסה להחזיר כל דולר מההשקעה ב-GM, שגובהה כ-60 מיליארד דולר, ולא ימתין לזינוק בשווקים.

   

  "הממשל מחויב למכור את הנתח שלו (ב-GM) מהר ככל הניתן", הוא אומר, ומוסיף כי "כאשר אתה מחזיק ב-60% מחברה, אתה לא יכול למכור הכל ביום אחד".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  יו"ר GM החדשה, אד ווייטאקר
  צילום: AP
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים