שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  כבל: ביבי "נפיחה"; שטייניץ "סחבה"; ברק "טייח"
  חבר הכנסת מסיעת העבודה היושבת בקואליציה אמר שנתניהו מזכיר לו את הרעש של בקבוק קטשופ, את שר האוצר הוא השווה בנאומו בכנסת לסחבה ואפילו יו"ר מפלגתו ברק זכה לתואר חדש

  "בנימין נתניהו מזכיר לי את בקבוק הקטשופ שהבנות שלי משתמשות בו. בסוף הקטשופ יוצא - אבל רק אחרי שלוחצים ודוחפים - כולם יודעים איזה רעש הוא עושה". כך אמר אחר-הצהריים (יום ג') במליאת כנסת, ח"כ איתן כבל (עבודה), יממה לאחר שראש הממשלה חזר בו וביטל את התוכנית להטיל מע"מ על פירות וירקות.

   

  כבל, שמפלגתו חברה בקואליציה, ביקר את תפקוד הממשלה: "יש כאלה שאומרים שב-100 ימים מוקדם ללמוד על תפקודה של הממשלה. אבל מהממשלה הנוכחית למדנו המון מיד עם הקמתה". הוא פנה לשר גלעד ארדן ואמר: "היתה לי תקווה של אמת שהממשלה הזאת - ואני לא ציני - תנהג אחרת. לצערי, מאותו רגע שקמה ממשלה בת 30 שרים מהם שמונה או תשעה שרים בלי תיק, שישה או שבעה סגני שרים, שם התחיל הסוף של ממשלת נתניהו".

   

  הוא גם הזכיר את שר האוצר, יובל שטייניץ, בנאומו. "פעם אחר פעם הוא מבזה את עצמו ואת הממשלה. זה התחיל בכך באותו שלב שהוא עמד ונלחץ מול כולם. אתה רוצה ללמוד על ממשלת נתניהו. תראה את הזובור שהוא עשה לאיש שהכי נאמן לו. הוא הפך אותו לסחבה. בושה, איש באמת עניו. אני אומר את זה לא בציניות, השר שטייניץ , אדם משכמו ומעלה, שהלך אחריו  במדבר".

   

  גם יו"ר מפלגתו של כבל, אהוד ברק, זכה לביקורת. "אבל אתם יודעים מה? מה ההישג הנוסף של הממשלה, חוץ מלהפוך את שטייניץ לסחבה, זה שהוא לקח את המפקד שלו לשעבר בסיירת והפך אותו לקבלן הביצוע של הימין, מפי מדרשיו של ליברמן ומועצת יש"ע". על ברק לעומת זאת הקמפיין הותיר רושם עמוק . הוא הפך לטייח הרשמי של הימין. רוצים לפנות מאחז לא חוקי? ברק יבנה עוד עשרות יחידות בנייה כפיצוי לעבריינים".

   

  בהמשך נאומו הוא שוב ושוב הזכיר את המילה טייח, בהתייחסו לברק. "רוצים למכור לאמריקנים את בלוף הגידול הטבעי, אהוד ייסע למיטשל. יש חלילה וחס סדק כלשהו במפעל ההתנחלות, ברק הטייח יבוא וישים רובה ושליכתא ויעשה הכל. כבר 100 ימים שהברית הלא קדושה בין ברק הטייח לבין הימין הקיצוני מתקיימת. חוץ מנזק למפלגת העבודה, שזה כבר לא כל כך נורא, יש נזק גדול למדינת ישראל. שום דבר לא ייצא טוב מהממשלה הזאת".

   

  בסיום נאומו כבל תקף שוב את ראש הממשלה. "מה ההישג הכי גדול? הנאום, נאום ההתגלות.

   עכשיו אנחנו יודעים אחרי 62 שנה מה הזכות שלנו על הארץ הזאת. האם אבא שלו יודע שהיתה לו התגלות, או שזה סודי בבית? אני אומר לכם חברים יקרים מכל הלב שיש לי תקווה כיוון שאני קודם כל אזרח פה. קיוויתי שבנימין נתניהו יקים ממשלה עם העבודה וקדימה והם יציבו ויגדירו לעצמם שלושה-ארבעה יעדים. הוא יכל להפוך מעוד פוליטיקאי, שהגיע במקרה בפעם השנייה לכס ראשות הממשלה, למנהיג. הוא לא לקח את זה. הבעיה שהוא לא מרסק רק את עצמו. הוא מרסק אותנו כמדינה. הוא מרסק כל תקווה שעוד נותרה בנו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים