שתף קטע נבחר

RIAA לביהמ"ש: איסרו על תומאס להוריד שירים

כנראה שקנס של 1.92 מליון דולר לא מספיק. איחוד תעשיית התקליטים האמריקני מבקש מבית המשפט להטיל על ג'אמי תומאס, שהורשעה בשיתוף 24 שירים, צו מניעה כדי שלא תשתף שירים נוספים

איחוד תעשיית התקליטים האמריקני (RIAA) דורש מבית המשפט להטיל צו מניעה על ג'אמי תומאס-ראסט, שהורשעה בשיתוף של 24 שירים והוטל עליה קנס של 1.92 מליון דולרים. אם הדרישה תתקבל, על ג'אמי יוטל איסור להוריד ולשתף שירים נוספים - כך מדווח Wired.

 

"כבעלי זכויות היוצרים, התובעים רשאים להמנע מהנזק חסר התקנה שיגרם להם אם הנאשמת תמשיך להפר את הזכויות", כתב עורך הדין טימותי ריינולדס מטעם RIAA לשופט מייקל דייויס. "אם לא ינתן צו מניעה, לא יהיה שום דבר שיעצור את הנאשמת מלהוריד ולהפיץ עוד הקלטות השייכות לתובעים".

 

תומאס-ראסט נתבעה על ידי RIAA במסגרת מבצע בו נשלחו מכתבי התראה למעל 30,000 משתפי קבצים. רוב הגולשים בחרו להגיע לפשרה עם RIAA ולשלם סכומים נמוכים של כמה אלפי דולרים, אך תומאס החליטה לגשת למשפט. המשפט בו הורשעה התקיים, לאחר שהשופט במשפט הראשון פסל את ההרשעה.

 

כעת, תומאס נמצאת בהליכי ערעור על פסק הדין, בטענה כי מדובר בפסק דין הנוגד את רוח החוקה, וחסר פרופורציות לנזק שנגרם לתעשיית המוזיקה ממעשיה. ב-RIAA, ככל הנראה, לא מתכוונים לוותר לתומאס, שכבר הפכה בעיני רבים לסמל של משתפי הקבצים, ומצייגת את האדם הפשוט שעומד, חסר אמצעים, נגד תעשיות המוזיקה והקולנוע.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים